Windows 10 İçin Bir Dönem Kapanıyor; Kimsenin Kullanmadığı Klasör Gidiyor

Microsoft'un büyük umutlarla ve karma gerçekliği desteklemek için Windows 10'a eklediği klasör, çok yakında tarih olacak gibi görünüyor...

Windows 10'un 3D nesneler klasörü gidiyor

Windows 10 ile ilgili büyük itici güçlerden birinin karma gerçeklik olması bekleniyordu. Her şey, Windows 10 piyasaya çıkmadan 6 ay önce, HoloLens'in ve Windows 10'un Windows Holographic adlı özel bir sürümünün duyurulması ile başladı. Birkaç yıl sonra, işletim sistemine Windows Karma Gerçeklik kabuğu da eklendi.

Bu süreçte, işletim sistemine 3D Nesneler adlı bir klasör eklendi, çünkü Microsoft, tüketicilerin bu şeyle ilgileneceğine gerçekten inanıyordu ve şimdi, bu klasör, dev karma gerçeklik baskısının sona erdiğini işaret ederek ortadan kalkıyor. En son Insider önizleme sürümü olan Yapı 21322'de bu klasör yok.

Ne yazık ki, Microsoft'un karma gerçeklik planları, en azından tüketici açısından hiçbir zaman işe yaramadı. HoloLens 2 gibi ürünlerin kurumsal müşterileri hedeflediği açıktı. Ancak Paint 3D ve Windows 10'da Windows Mixed Reality kabuğunu kimse kullanmadı ve Microsoft'un düşündüğü tüketici ilgisinin geleceği olmadığı ortaya çıktı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Best Off Windows 7, win7 gibi stabil güvenli bir os den nasıl bu kadar stabil olmayan sorunlu bbg evi gibi bir win 10 yapılır becerisizliğin karşılığı win10, win 7 den sıfırdan başlayarak win11 çıkartmaları dileğiyle bu hatadan faciadan biran önce doğru yolu bul ms.

@01 Mart 2021 21:19 Windows 7 güvenli mi diyorsun :D? kardeş güncelleştirme almayan bir işletim sisteminde güvenlik günçelleştirmesi yapılır mı sence.

Microsoft Windows 8'deki arayüzünden vazgeçerek en büyük hatasını yaptı. Stabil işletim sistemini terkedip yeni işletim sistemi yaptı. Neymiş Windows 10 son sürümmüş. Windows 8 de olurdu son sürüm. Sanki Windows 10 kullanan herkes memnun Windows 10'dan. Neyse dua edelim de yeni Windows 8 yapıp en azından bir yan sürüm olarak piyasaya sürse...

Windows 10 Daha Önce Kullandım Bence Çok Kötü Arayüz Berbat Bilgisayarı Yavaşlatıyor Şimdi Windows 8.1 Pro Ya Geçtim Memnunum.

Sen de yorum yaz