Windows 10 Mobile bu ay gelebilir!

Haftaya gelecek; hayır önümüzdeki ay gelecek... Yılan hikayesine dönen hikayede son durum!

Windows 10 Mobile bu ay gelebilir!

Windows 10 Mobile güncellemesinin sunulmasını beklediğimiz Şubat ayını da geride bıraktık. Bazı söylentiler, yılan hikayesine dönen işletim sisteminin bu kez de bu hafta geleceğini iddia ediyordu. Şimdi ise Microsoft'un merakla beklenen güncellemeyi bu ay kullanıma sunmaya başlayacağı ileri sürüldü.

VentureBeat'e göre Microsoft, ortaklarına gönderdiği epostada Windows 10 Mobile güncellemesini bu ay yayınlamayı hedeflediğini söyledi. Epostaya göre güncellemeler, Lumia 950 ve Lumia 950 XL amiral gemisi modellere aylık firmware güncellemelerinin sunulmasının ardından dağıtılmaya başlanacak. Güncellemenin kullanıcı tarafından başlatılabileceği, otomatik olarak yüklenmeyeceği söyleniyor.

Windows 10 Mobile'ı yayınladığı ilk gün, herkes yükleyemeyecek. Microsoft, Windows Phone 8.1'den Windows 10 Mobile'a geçişin mobil sağlayıcıların ve üreticilerin onayından geçmesi gerektiğini geçen sene doğrulamıştı.

Microsoft'un Windows 10 Mobile planları şimdiye kadar birkaç kez ertelendiğinden temkinli olmakta fayda var. İlk olarak Aralık 2015'te yayınlanması beklenen güncelleme önce Ocak 2016'ya ertelenmiş, daha sonra Ocak sonunda ve Şubat'ta geleceği iddia edilmişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Microsoft ve ürünlerini ciddi anlamda seviyorum ve kullanıyorum. Uzun zaman Lumia modelleri kullandım. Sistem çok güzel stabil ve hızlı. Fakat geliştirilmeye devam ettiği için bir çok eksikleri var. Windows 10 Mobile güncellemesi ikinci kez ertelendiğinde kullanmış olduğum Lumia 930 model telefonumu hemen değiştirdim. Şuan LG G4 kullanıyorum ve mutluyum.

Beklemeyin insidereen yükleyin

Şu rezil heriflere yazılım devi diyenlerin beynini öpeyim ben. Google her sene yeni bir Android sürümü çıkarıp yayınlıyor. Asıl yazılım devi Google'dır.

@09 Mart 2016 14:41 Aynen Katılıyorum.

@09 Mart 2016 14:41 gerizekalısınız işte androidin 5-6-7 farkı var mı? Adam sıfırdan mı sistem yapıyor? Bu adamlar sıfırdan yapıyor çünkü tek sistem olayına giriyorlar. Bilgisiz insanlar burada bolca

Microsoft artık bu işi beceremediğini, mobile işinden anlamadığını, mobil işletim sistemi ve ekosistemini tasarlayamadığını kabul etsin ve çekip gitsin. Yok aralık'tı, yok ocak'tı, yok şubat'tı. Artık kargalar bile gülüyor microsoft'un haline.

yılan hikayesi diye bir dizi vardı onda bile bu kadar karmaşa yoktu

gelmesinin bir anlamı yok. Bir işletim sistemini çıkarmak yazılım devi için bu kadar zor olmamalıydı. O sistemde müthiş bir potansiyel vardı ancak mikrosoft bunu heba etti. Yazık..

Geç olsunda güç olmasın.

iPhonedo'nun zaman kavramını da geçtiler.

palavra,palavra,palavra söyle nasıl inanırım sanaaaa WİNDOWS

Gerçekten çok fazla kişinin de güncellemeyi isteyeceğini zannetmiyorum?

Adamlar bu sefer işin peşini bırakmıyor bekleyin biraz!.. ne bu acele siz bunu dandroid yada ısırılmış elma'mı sandınız adamlar zamanında sizleri dinledi ortaya kırpılmış tam oturmamış bir vista kabusu çıkdı yazık ettiler güzelim vistaya ama sonra başladınız bıdı,bıdı etmeye vista şöyle vista böyle windows mobile 10'da vista gibimi olsun?

Google her sene yeni bir sürüm çıkarıyor ama kaç kişi faydalanıyor, bari adamlar güncelledimi her telefona veriyor . Androiddeki gibi üreticilerin insafına kalmıyor...

Arkadaşlar! Tıpkı bu haberde olduğu gibi Microsoft'un bir açıklaması yok. Bu güne kadar ki tarih bildiren bir sürü haberin yalnızca ikisi Microsoft'dan. İlki " 2015 sonu" ikincisi ise "2016 ilk çeyrek". Teknoloji basını 40 çeşit tarih yazdı....mal ortada arkadaş. Çok ciyaklıyanların daha önce farklı bir sistem kullanmadıklarını varsayıyorum. Çünkü 9 yıldır çok daha beterlerini yaşadım.

Nasıl güncelleme bekliyorsunuz ben bir aydır windows mobile phone 10 kullanıyorum ve çok da memnunum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir