Windows 10 Yıllık Güncellemesi'nin götürdükleri...

Windows 10 Yıllık Güncellemesi birçok özelliği beraberinde getiriyor. Ama götürecekleri de var. İşte dev güncelleme ile tarih olacak özellikler!

  • Cenk Atlı
Windows 10 Yıllık Güncellemesi'nin götürdükleri...

Windows 10 Yıllık Güncellemesi daha güçlü bir Cortana, mobil cihazlarla daha etkili bir uyum ve stylus'u daha işlevsel hale getiren özelliklerle birlikte birçok önemli yeniliği beraberinde getirecek. Ama elbette söz konusu güncellemenin bazı götürüleri de yok değil.

Yıllık Güncelleme'yle birlikte oturum açma sayfasında önemli değişiklikler mevcut. Masaüstünde kilit ekranında yer alan arka plan resmine tıkladığınızda artık düz renkli ya da varsayılan Windows arka planı üzerindeki oturum açma ekranı karşınıza çıkmıyor, bunun yerine tıkladığınız resim varsayılan olarak kilit ekranınıza ayarlanıyor.

Bir diğer kaybolan özelliklerden biri ise Wi-Fi Sense. İlk olarak Windows telefonlarda yer alan ve 2015'te Windows 10'la birlikte PC'lere gelen bu özellik yeni güncellemeyle birlikte kaldırılıyor.

Windows 10 Mobile'ın çocuklara özel köşesi Kid's Corner da yeni güncellemeyle birlikte işletim sisteminde yer almayacak. Bunun yerine kullanıcılar Ayarlar > Hesaplar > Apps Corner kısayolu üzerinden Kid's Corner'a alternatif olacak bir araçtan yararlanabilecek.

Windows 10 Yıllık Güncellemesi ayrıca Bütün uygulamalar tuşunu da kaldırıyor. Kullanıcılar bunun yerine yüklü uygulamaları alfabetik sırayla uzun bir liste halinde görebilecekler.

Messaging Everywhere özelliği de yeni güncellemeyle birlikte Skype içerisinde yeniden yapılandırılacak. Ayrıca işlevselliği daha da arttırılan Cortana'yı devre dışı bırakmak gibi bir seçenek de yer almayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Düzgün bir işletim sistemi gelsin yeter. İyice yılan hikayesine döndü.

"Cortana'yı devre dışı bırakmak gibi bir seçenek de yer almayacak." İnsanlar Cortana nın desteklemediği dillere ihtiyaç duysada bu diller yok. Peki insanların kullanamayacakları bir programın sürekli açık olmasının casusluk dışında bir sebebi olduğunu söyleyebilecek biri var mı ?

Zaten cortana ülkemizde kullanılmıyor. Otamatikman devredışı zaten. Siri ve google now Türkçe ama cortana değil. Buradan microsoft un güzel ülkemiz Türkiye ye verdiği önem anlaşılıyor. Siz Türkiye yi desteklemezseniz Türk kullanıcılarda seni desteklemez gider mac os bir mac alır. Chrome os da Türkiye de yok. Hem chrome os un android entegrasyonu kötü olmuş. Dokunmatik için ayarlanmış. Tıpkı windows 8 gibi.

@29 Temmuz 2016 18:29 parasi olan alir.

win 8 hepsinden iyimiydi neydi ondaki hızı win10 da daha göremedim

win 10 geçtim geçeli son 1 haftadır yani bilgisayar sürekli değişik değişik sorunlar çıkarıyor...bilgisayar daha fazla ısınmaya başladı ayrıca,,,en çok canımı sıkan da bu...bu güncelleme ne zaman gelecek bilmiyorum ama win 10 da bir dolu bug ve güvenlik açığı var,ne akdar ayar yapsanız da boş,,,,her köşe başı bilgisayardan kimlik bilgisi sızdırıyor....nedir bu yaw....saçmasapan bir arayüz yapmışlar,win 7 den bozma,,,,hem güvenlik anlamında hem de yeni arayüz anlamında güncelleme gelmeli!

ayın 2'sinde gelecek büyük güncelleme hala yok microsoft hep aynı şeyi yapıyor. neden para verelim buna biz

Sen de yorum yaz