Windows 10'a güncelleme desteği!

Microsoft'un sunduğu bu yeni araç, Windows 10'a geçmek isteyenler için ücretsiz yardım sağlıyor!

  • Cenk Atlı
Windows 10'a güncelleme desteği!

Yazılım devi Microsoft, Upgrade Analytics adı verilen yeni bir araçla web site yöneticilerinin Windows 10'a çok daha etkili bir biçimde uyum sağlamalarına olanak tanıyor.

Söz konusu aracın admin'lere sağladığı panel Windows'ta kullanılan uygulamaların sayısı, kullanımda olan sürücüler ve tekil makinelerin hazır olup olmadığı gibi bilgileri gözler önüne seriyor.

Microsoft yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda "Windows 10'u tercih eden kuruluşların, söz konusu işletim sisteminden daha geniş bir kullanım için yararlanmadan önce uygulamalarının ve sürücülerinin hazır ve en güncel halde olduğudan emin olmak istediğini" belirtti.

Yetkililer Upgrade Analytics'in bu doğrultuda kullanıcılara bütün bu alanlardaki hazırlık durumu hakkında en doğru bilgileri verdiğini ifade etti.

Bu aracın PC'nizde nasıl kullanılabileceğine dair teknik detaylara bu adreste erişebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bunu ilk windows 10 çıktığında yapmalı. Hatta w10 a ücretsiz geçme aracıyla birleştirilip bilgisayar windows 10 a geçmek için uygunsa geçirsin değilse çıkmasın karşısına.

Kullanamayacağımız sözde yeniliklerle (Türkçe olmayan ve uzun süre de olmayacağını düşündüğümüz cortana ) bezenmiş Windows 10. Üstü kalsın.

Teknoloji canavarları! Bunun ne olduğunu anlamadınız değil mi? Hadi hadi buyurun yazın.

Sen de yorum yaz