Windows 10'da Cortana'dan kaçış yok!

Biz halen kendisiyle resmi olarak tanışmasak da, Microsoft, Cortana'yı Windows 10'un ayrılmaz bir parçası yapmaya kararlı!

  • Cenk Atlı
Windows 10'da Cortana'dan kaçış yok!

Microsoft, artık kullanıma sunulmasına sayılı günler kalan Windows 10 Yıllık Güncellemesi'yle ilgili sıradışı bir karar aldı. Buna göre bu güncellemeyle birlikte kullanıcılar işletim sisteminin dijital asistanı Cortana'yı devre dışı bırakamayacak.

Windows 10'un arama işlevinin yerine geçen ve bağlamsal bir farkındalıkla sorgularınızı Bing'in sunucuları üzerinden yanıtlayan bu kişisel dijital asistanın artık bir kapatma tuşu olmayacak.

Microsoft, konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada söz konusu güncellemeyle birlikte arama kutusunun artık sadece Cortana'dan ibaret olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: "Kullanıcılar böylece Bing ve Microsoft Edge tarafından sunulan aynı harika arama deneyimine; buna Cortana'nın karakterinin getirdiği faydalar da dahil edilmiş olarak sahip olacaklar."

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Microsoft'un Windows 10'da çok önem verdiği ve bütün reklamlarına koyduğu Cortana'yı Türkiye'de kullanılamıyorsa Windows 10 kullanmanın ne anlamı var?!

windows 10 ile microsoft alışkanlık hale getirdi zorla özellik dayatımını. tüketici biziz. bizim istediğimiz olmalı yoksa kimse kullanmaz.

Klasik Microsoft.Bu dayatmacı zihniyetle hiçbir yere varamazsın ki kullanıcı da gereken cevabı veriyor. (Bkz:Xp den sonra düşüşe geçen windows)

türkçe bile olmayan cortanayı neden kullanalım ki

Milleti mecbur etme hatalarından bıkmadı gitti bu microsoft :) Marketde böyle cahillikler yüzünden geri kalıyor zaten.Mesela kısaca arattım win7 ye yüklenebilen hiç bir uygulamaya rastlamadım .Oysa Wİndows aletlerin yarıya yakını WİN7 yüzde 10 dan fazlasıda xp ve vista.Adam büyük çoğunluğu devre dışı bırakıyor sonrada markette uygulama yok ziyaretçi tahminden az geliştirici az falan filan.

Microsoft Türkiye nin ne kadar basiretsiz yöneticilerden oluştuğu hala Türkçe dil desteğinin gelmemesinden ve Microsoft Mobile ürünlerinin pazarda bulunamaması

Bizde yine çalışmayacağı için sıkıntı yok

geçti borun pazarı apple siri yi türkçeleştireli yıl oldu microsoft hala türkiye pazarını görmezden geliyor aynen devam etseinler böyle millet kaçıyo

Zorla güzellik olmaazz mikrosoft olmaaaaaz. Bunu hala öğrenemedin mi

Cortana'nın yüzü resmen Beşinci Element filmindeki ''Leeloo'' insansı kadın rolünü canlandıran ''Milla Jovovich'' in yüzü! Bunun adı intihal M. Jovovich'in yerinde olsam yüzümü çaldılar diye dava ederim. Bu arada Cortana Türkçe işlevi başlasa öyle sorularla muhatap olur ki sağlam, stabil işletme sistemi Total Crash olur!

Windows 10'u şişirip duruyorlar.17 yıllık Pc mi direlteyim diye 10 kurdum.Boştayken bile yoğun disk kullanımından Pc kullanılamaz hale geliyor.

@29 Temmuz 2016 14:24 Olmaz öyle ama.. senin bilgisayarını önce Microsoft kullanacak sonra sen. Zaten onlardan sana lütuf bu :)

@29 Temmuz 2016 14:24 Dedene de Viagra yutturup delikanlı yapamazsın. Hurdayı Windows 10 nasıl diriltsin be kafa mı buluyosun?!

@31 Temmuz 2016 08:00 helal olsun taşı gediğine komuşsun.

@29 Temmuz 2016 14:24 Arch kur Lubuntu kur niye windows?

Sen de yorum yaz