Windows 10'u desteklenmeyen cihaza yüklemeyin

Windows 10, henüz desteklenmeyen telefonlara da kurulabiliyor. Ama sonuç pek de iyi olmuyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'u desteklenmeyen cihaza yüklemeyin!
Güncelleme amiral gemisi cihazınıza da gelecek, sadece biraz daha bekleyin

Windows 10'u telefonlarda denemek, artık mümkün. Ancak Microsoft, indirmeye sunduğu Teknik Önizleme sürümünü tüm telefonlara aynı anda vermediği için, pek çok telefon modelinin sahipleri şimdilik dışarıda kalmış durumda. Peki "dışarıda kalan" cihazınızı kurcayalıp, Windows 10'u resmi olmayan yollardan yüklemeyi denemeli misiniz?

Bize sorarsanız cevabımız hayır; böyle bir şey yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun birkaç nedeni var. Sözkonusu yöntem, kayıt defterinde değişiklik yapmayı gerektiriyor. Bu yolla telefonun modelini ve firmware'ini güncellemenin desteklendiği bir cihazınkiyle değiştiriyorsunuz. Bu yöntemlerin çalışıp çalışmadığını biz denemedik, ancak değişiklikten sonra Windows Insider uygulamasını çalıştırıp, Windows 10'u yükleyebiliyorsunuz. Fakat internette pek çok forumda, bu yöntemi denedikten sonra telefonları "tuğla" olan kullanıcı mesajları görmek mümkün. Bununla birlikte bu yöntem çalışsa bile, sadece SD kartlı cihazlarla çalışacağından, pek çok Lumia modeli yine güncellemenin dışında kalıyor.

Microsoft, güncellemeleri hızla sunmak için çalıştığını kısa bir süre önce Gabriel Aul yoluyla açıklamıştı. Bu yüzden Windows 10 Teknik Önizleme'yi denemek için biraz daha beklemenizi öneriyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

işletim neyi:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

32gb modellere de kurulabiliyor Cihaz brick falan olmuyor, recovery tool ilw duzeltilebilir

2015 senesinin yüz karası >>>> Windows 10....

Denemeye değmez beklemeye devam :)

Yalan. Güncelleme sunucuda mevcut ama belliki sadece belli kişilere açık. Lumia 520 cihazıma kurfum kusursuz çalışıyor. Bence microsoft bilerek önlem almadı.

Cihaz zaten kömür karası yüz karası bide tuğla etmeyin yazık wpcilere

Amiral gemisinde niye deneyrmiyoruz anlamış değilim yazılım ekibi çok tembel

windows 10 bomba gibi geliyor :D

@15 Şub 2015 14:37 hee şam bombası :))

zaten şu an için denemenizi önermem final sürümü bekleyin.

620'ye kurdum canavar gibi çalışıyor. Uydurmayın

Sistemin amiral gemilerine optimizasyonu daha kolay giriş seviyelere sunulması ve çıkan sorunların az olması MS'in ne kadar iyi çalıştığını gösteriyor. Windows 10'a yüz karası diyenler geçin Linux'a paranız varsa Mac'e de laf atmayın şu sisteme ya da final sürümü gelince kararınızı verirsiniz ben aşırı derecede mutluyum Windows10'dan HoloLens olsun tabletler olsun MS sağlam geliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play