Windows 8'le ilgili sitelere ne oluyor?

Windows 8'den sızıntı yayınlayan siteler tek tek buhar oluyor! İşte yaşananlar ve sonrası...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8'le ilgili siteler kapanıyor!
WinReview.ru ve MDL, kapanmanın arkasında Microsoft'un olmadığını söylüyor

Windows 8 hakkında ayrıntılo bilgiler yayınlayan ve resimler sızdıran siteler bir bir kapanıyor. Bu kapanmaların nedeni ise henüz kesin olarak bilinmiyor.

Kapatılan siteler arasında Windows 8'den resim ve bilgi sızdırmasıyla ünlenen sitelerin başında winreview.ru geliyor. Site, bir twitter gönderisinde winreview.ru'nun artık mevcut olmadığını ve projenin artık bir anlamının kalmadığını açıklamış.

Windows 8'in tartışıldığı, yeni resimlerin gönderildiği MDL forumunda ise Windows 8'e dair tüm konular silinmiş. Forum, MDL'nin görüntülerini kullanan sitelerden de bu görüntüleri kaldırmasını istiyor.

Ultrawindows adındaki site de Windows 8'le ilgili görüntülerin ve ayrıntıların birçoğunu siteden kaldırmış, Twitter beslemesini de kapatmış. Kapatılan siteler arasında PCPortal.org.ru, wst-place.ucoz.com, staforceteam.clan.su da var.

MDL ve WinReview.ru, Microsoft'un bu kapanmayla ilgisi olmadığını söylüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

micro amcanın işidir.

adamlar beleş reklam yapıyor niye kendi reklamını yapan siteleri kapattırsın.
windows 8 sürümü yayınlasalar neyse de resimden kapattırcağını sanmıyorum.
onlarda ilgisi yok demiş zaten.
ama vardır bir bit yeniği. belki reklamlarını güçlendirmek için o site sahiplerine yüklü bir miktar para verip kapattırdı.

hem site sahipleri kazandı hem microsoft reklamını yaptı..

İki nedeni var:

1- Win 8 haberlerini gördükçe insanlar win 7 almak yerine Win 8'i beklemeyi tercih ediyorlar. Aynı zamanda bu durum bilgisayar satışlarını ve dolayısıyla ekonomiyi de olumsuz yönde etkiliyor.

2- Özellikle teknolojiyi yakından takip eden kişiler sadece ekran görüntülerine ve resmî olmayan açıklamalara bakarak aşırı olumlu, haddinden fazla iyimser bir beklenti içindeler. Bu durum da sistemde en ufak bir kusur olması ikinci bir Vista faciası getirir.

Tehdit ermıslerdir .

''micro amcanın işidir.''

tabi kide tekel windows hıh

win 8'nin çıkacağının bilinmesi win 7 nin satışını durudurma ihtimali var. İnsanlar win 8nin geleceğini beklentisine girmekte win 7 kullanacağıma xp den win 8'e geçerim diyebilir. Bir çok kurum ve son kullanıcı hala xp kullanmakta .

System halt error. Mavi ekran hehe^^

XP kullananlar Windows 7'ye geçmedilerse, Windows 8'e hiç geçmezler, XP Forever sürümünü bekliyorlar, yalnız XP Forever görüntülerini sızdıran bir web sitesi henüz yok...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play