Windows Blue yola çıktı!

Windows 8'i farklı bir boyuta taşıyacağı söylenen Windows Blue için ilk tarih belli oldu gibi...

Windows Blue yola çıktı!

İnternette dolaşan söylentilere bakılırsa Microsoft, Windows 8 işletim sistemi için her yıl düzenli olarak geliştirmeyi planladığı Windows Blue güncellemelerinin ilkini beklenenden önce, yaz aylarının hemen başında yayınlayacak.

Güncellemenin Microsoft'a ait Bing internet arama motoru üzerinde çalışan ekibin desteğiyle daha da geliştirilmiş bir arama özelliği sunacağı belirtiliyor. Kullanıcılar örneğin bir film aradığında, filmi izlemek için gerekli uygulamalar ve çevrimiçi izlemek için sitelerle ilgili öneriler sunulacak.

Daha önce, yeni güncellemeyle birlikte Internet Explorer 11'in, işletim sistemine dahil edileceği iddia edilmişti. Ve görünüşe göre bu iddia da, Blue güncellemesi ile gerçeğe dönüşecek. Güncelleme ardından Windows 8'in,  henüz geliştirilmekte olan 7 ve 8 inç boyutlu tabletlerine de destek vereceği gelen duyumlar arasında.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Fiyasko olacağı belliydi. Snow Leopard'ın 10/1 i olsa Windows 8 o zaman bile alınırdı ama ancak tiger ile çekişir.

Insallah aero glass ozzellıgı gerı gelırr, bozzuk netbokumu yaptırır kullanırım wındows 8'ı

yani diskte yer kaplamaktan başka bir işe yaramayacak bu blue güncellemesi

Windows 7' yi unutturmak ve Windows 8' i gündeme getirmek için yapılmış bir şey bu windows blue...

işte bu harika bir haber. iyi ki zamanında Windows 8 yüklemişim....

windows 8yukledim ama yukledigim gibi sildim. cok sorunlu...

@04 Mar 2013 02:08 nesi sorunlu yazarmısın.win 7 ilen aynı sadece eklentisi metro arayüzü istersende kullanmazsın bilakis wim 7 ve önceki surumlerden daha stabil ve hızlı çalışan yenı bır sıstem nesi sorunlu anlamıyorum ki,tamamen kullanmadan etmeden önyargıylan yazdığın çok açık belli.

Windows 7'inin Windows8'deki kirpuilmis ozelliklerini yeniden koyup ayrica satiyorlar. Hos zaten blue ile kayde deger hicbir yenilik gelmiyor. Ufacik ve gunluk ise yaramayacak ufak ozellikleri cok abartiyorlar.

harikulade. tebrikler ve teşekkürler Microsoft....

Windows 8 çuvalladı desenize... 6 aydır %10 u bile kullanmıyor.Vista bile daha çok kullanıcıya sahipti...

@04 Mar 2013 11:37 Buna Windows 7 nin başarısı dersek daha doğru olur bence. Winxp den sonra herkes Vista ya atlamıştı. Pişman oldular. Windows 7 gayet iyi şu anda, tanıdığım bilir kullanıcıların ve geliştiricilerin çoğu bir süre bekleyip öyle geçmeyi düşünüyorlar.

Microsoft fena geliyor, yine dardan aslan payı çıkarttılar :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir