Windows Phone 7 almanız için 10 neden!

Windows Phone 7'li bir cep satın almalı mısınız? İşte "evet" dedirtecek 10 neden...

  • Zeynel A. Öztürk

Yeni bir telefon satın almak istiyorsunuz ve satın alacağınız telefonun "akıllı" olacağından eminsiniz. Konu hakkında "uzman" olan arkadaşlarınızın çoğu size Android'i veya iPhone'u öneriyor. Peki kullanıcıya odaklandığını söyleyen ve son zamanlarda yükselişte olan Windows Phone 7'ye şans vermeli misiniz? Bu yazımızda Windows Phone'u tercih etmenizi sağlayabilecek 10 nedeni sizlerle paylaşacağız.

İyi kullanıcı arayüzü: Metro arayüzü en iyi Windows Phone'da kendisini gösteriyor. Döşeme tablanı arayüzü parmaklarınızla kullanmanız oldukça kolay.

Hızı: Windows Phone'da belirli görevleri hızla yerine getirebiliyorsunuz: Facebook'a fotoğraf göndermek, klavyeyle hızla yazı yazmak, e-posta göndermek, kendinize not bırakmak, sosyal ağlardaki durumunuzu güncellemek gibi.

Ofis entegrasyonu: Herkes için önemli olmasa da Windows Phone ile Exchange e-posta hesaplarına ve SharePoint sunucularına erişebilir, Word, PowerPoint, Excel belgelerini telefonunuzda oluşturabilir ve paylaştırabilirsiniz.

Sosyal ağlar, Nokia Music ve fazlası

Sosyal ağlar: Windows Phone, kişi listesini Facebook arkadaşlarınızla entegre edebiliyor. Son sürümde bu işlem, Twitter ve LinkedIn ile yapılabiliyor.

Nokia Music: Windows Phone'da bulunan Zune medya oynatıcısı oldukça başarılı ve Last.fm gibi üçüncü parti medya uygulamalarıyla entegre olabiliyor. Nokia Lumia'larda yer alan Nokia Music ise bulut üzerinden müzik akışı yapabilmenizi sağlıyor.

Nokia Drive: Nokia ve Microsoft ortaklığı sonucunda ortaya çıkan Nokia Drive, mobil konum ve GPS ile hedefinize gitmenize yardımcı oluyor. Nokia Drive, Windows Market'teki ve diğer platformlardaki sat-nav uygulamalarına iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Xbox Live entegrasyonu: Oyun başarılarınızı işteyken veya yoldayken yönetmek istiyorsanız, bunu telefonunuzla da yapabilirsiniz.

Hızla büyüyen uygulama mağazası...

Hızla büyüyen uygulama mağazası: 10.000 uygulamaya tüm rakiplerinden hızlı bir şekilde ulaşan Windows Phone mağazası, 50.000 uygulamaya da iPhone hariç tüm rakiplerinden daha hızlı bir biçimde ulaştı.

Email ve internet: Windows Phone, her türdeki e-posta hesabına bağlanabiliyor. Telefondaki Internet Explorer tarayıcısı ise mobil tarayıcılara önemli yenilikler getiriyor.

Skype: Popüler sesli, görüntülü ve metin tabanlı sohbet hizmeti Microsoft tarafından satın alındı ve önümüzdeki aylarda Windows Phone'a girecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bende almamak için bir neden vereyim

hani wp7 yi bu kadar lanse ettiniz ya
benden zamanında bu kadar lanse ettiğiniz wm6.5 li mükemmel olarak adlandırdığınız omnia 2 aldım ve 1 milyar 300 tl ödedim
sonra ne oldu biliyormusunuz

6 ay sonra çıkan wp7 güncellemesini bu telefona dahil etmediniz benim 1 milyar uçtu gitti ama haa ? sorun neymiş

yok efendim işlemci böyleymiş yok efendim 3 tuş olmadan wp7 çalışmıyormuş

daha dandik telefonlar çalıştırdı ama birdaha ahyatta almam wp li telefon

onu bunu geçde store magaza rekabetı hepımız ıcın onemlı :D

ikinci ele düşsün alırız :)))))

iyiki yazmıssın teşekkürler. wp almayın. iphone dan şaşmayın

Microsoft asla yeni sürüm güncellemelerini parasiz yapmadi. Cünkü yeni sürümlerinin lisans ücretlerinden para kazanan bir sirket. Simdi sorum su Windows Phone 7.5 dan 8'e güncelleme olacak mi? Bilgisayarlarda olmadigini düsünürsek MS'in ayni yöntemi izlemesi beni sasirtmaz. Daha önce yazan arkadasin dedigi gibi 6.5 kullanicilarina WP7 güncellemesi verilmemisti.

yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. android rım ve ıos'tan kat be kat güzel...

önce adam gibi türkçe yapsınlar türkçe desteğini klavye hariç versinler bi de metro arayüz dediğiniz masüstüne kısayol atmaktan başka birşey değil sağa doğru parmak hareketi ile gerçek menüye gidiyorsunuz o da tek sıra aşağıya gidebildiği kadar gidiyor bir uygulamnın başlatıcsını bulmak mesele oluyor yani Wp7.5 mango vs hikaye

Alınmasını engelleyen bir kaç neden de ben yazayım müsaadenizle;
1) Ülkemize adam akıllı destek yok.
2) Bir iki model dışında satışı yok.
3) XBox Live ve Games for Windows dahil bir çok hizmet ülkemizde yok
4) Muhtemelen mağazasının da ülkemize desteği yok
5) Düzgün uygulama sayısı düşük.

MS biraz daha ilgi ve önem vermezse, bu telefonun bizde fazla bir geleceği yok. Teşekkürler MS, bizi iplemediğin için...

Microsoft' tan vazgeçmem...!!!

saygılarrr.r.r.rrr

Alınması için gereken sebepler IOS Android OS ve BB OS de de var. Alınmaması için ise fiyatı çok yüksek içindekilere göre ve winp 8 çift çekirdek daha iyi çözünürlük ve daha yüksek ram ihtiyacı ile gelecek bu da demek oluyor ki 7 ve 7.5 sahipleri alamayacak. Zaten hep bunu yaptı bize. 6 ya 6.5 geldi 7 gelmedi. Arkadaşında dediği gibi 3 tuş 5 tuşun lafını yapanın telefonuna da sözüne de güvenilmez!

bi gelsede türkiyeye alak ya şu wp7 den
bıktık şu andoridden

pc bazında olsa microsoft'a şans verilmesi gereksiz ama telefon bazında birazda olsa şans verilmesi gerekir bence çünkü ios,bada,android sistemlerinden daha değişik bir sisteme benziyor

wp 6 ve 6.5 kullandım tam bir felaketti.8'e güvenmiyorum

windows 8 çalşımayacağını bile bile windows phone 7 satın almak gerçek bir enayiliktir, bekleyin windows phone 8 alın... ya da çok istiyorsanız iyice ucuzlamış bir windows phone 6.5 modeli alın.

arkadaslar benim anlamadigim bir sey var yeni bir ürün ciktiginda biz hemen türkiyeye gelsede alsak diye konusup duruyoruz ama bence sadece enayiliktir yanlis anlamayin sizlere karsi bir sey demiyorum bende diyorum yeni bir modeli ciksada alsam falan filan ama düsününce biraz bence sadece enayilik elimizdekinin degerini bilelim

Sen de yorum yaz