Windows Phone için hedef, bu 18 ülke!

Microsoft, Windows Phone'u yaşatabilmek için gözüne bu 18 ülkeyi kestirdi!

  • Ercan Uğurlu
Windows Phone için hedef, bu 18 ülke!
neowin

Microsoft, Windows Phone'la akıllı telefon pazarında büyük sıkıntılar yaşıyor. Özellikle kısa bir süre önce tam 1.850 çalışanın işine son verileceğinin açıklanmasıyla beraber bu net şekilde görülüyor. Fakat buna karşın Microsoft yılmayacağının sinyallerini de veriyor ve yeniden yapılanma sürecine gireceği anlaşılıyor. Bunun kaynağı ise Windows Şefi Terry Myerson'un şirket çalışanlarına gönderdiği e-postada gizli.

Sızan e-postada yer alan bilgilere göre Microsoft, Windows Phone için akıllı telefon pazarında yeniden yapılanma sürecine gidecek ve bunun için hedefinde, özellikle yatırım yapacağı 18 ülke var. Özellikle son dönemde piyasaya sürdüğü Continuum destekli akıllı telefonları ile iş alanında büyük beklentileri olan şirket, bu 18 ülkede daha çok iş alanlarına odaklanacak. Microsoft'un gözüne kestirdiği ülkeler şunlar:

- Avustralya
- Avusturya
- Belçika
- Danimarka
- Finlandiya
- Fransa
- Almanya
- İrlanda
- İtalya
- Hollanda
- Norveç
- Polonya
- Portekiz
- ispanya
- İsveç
- İsviçre
- Birleşik Krallık
- Amerika Birleşik Devletleri

Hedeflenen pazarlar arasında Türkiye'nin bulunmaması ise ilginç. Buna göre Microsoft, Windows Phone akıllı telefonlar özelinde ya ülkemizdeki kullanıcılardan ve iş dünyasından umudunu kesti, ya da gidişattan çok memnun. Bakalım, önümüzdeki dönem Microsoft için ne gösterecek. Fakat bu şekilde giderse, Lumia'ların işi çok daha zora girebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Boş boş konuşuyorlardı, Microsoft şöyle kötü böyle kötü; birkaç yıl sonra da Microsoft bu ürünlerini niye Türkiye'de çıkarmıyor diye suçlarlar artık. Ben Lumia 630'da Insider kullanıyorum kimse kusura bakmasın gayet düzgün çalışıyor (önizleme sürümünde gayet doğal olan ara sıra çıkan sorunlar dışında). Boşu boşuna abartıyorlar. Microsoft ile ne dertleri var anlamıyorum.

@29 Mayıs 2016 15:17 Yapma gözünü seveyim; masa üstünde bile dünya kadar bellek isteyen sistem, telefonda 512 MB ile tonla paraya geliyor. Bu nasıl mantık ya...

Android varken mümkün bile değil ama Microsoft Desktop Mode'u olan hybrid bir smartphone ve tablet konseptini benimserse yani Windows Smartphone'ları ve Tablet'leri PC olarak da kullanabilmeye başlarsak, evet o zaman mümkün olabilir ama bu şekilde Windows Phone'ların ve Tablet'lerin şansı yok...

Hala Microsoft ürünleri kullananlara hayret ediyorum. Linux var, Android var, Açık Kaynak yazılımlar var. Yetmiyor mu ki Microsoft ürünleri kullanıyorlar çözemiyorum!

bana kalırsa ms hatası telefonlardaki işletim sistemini pc lerdeki sistemlerle aynı görünür şekilde yapmaması yani öyle bir sistem çıkartacakki pc deki işletim sistemiyle hemen hemen aynı özellik ve stabil çalışma gösterecek bak gör o zaman nasıl tutuluyor...

Lumia nın sıkıntısı telefonda değil mağazasında bunun farkına varırlarsa başarılı olurlar.

Şükürler olsun türkiye o listede yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost