Windows ve Windows Phone için nihayet iyi haber!

Windows 10 veya mobil Windows sürümlerini kullananlara, nihayet iyi bir haber geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows ve Windows Phone için nihayet iyi haber!

Netflix uygulamalarının Windows'u terk ettiğine dair dünkü iddialar, biraz abartılmış gibi görünüyor.

Yapılan testler, Netflix'in Windows Phone 7, 8, 8.1, Windows 10, Windows 10 Mobile ve Insider Fast halkalarında indirilebildiğini gösteriyor. Netflix uygulaması Windows 10 Mobile'da arama sonuçlarında görünmeyebiliyor, ancak önerilen aramalar arasından indirilebiliyor. 14388 numaralı yapıda Netflix'i önerilen aramalar arasında da göremiyorsunuz; ancak uygulama mağazanın giriş sayfasında "Top free apps" bölümünde listelendiği için, kolaylıkla indirilebiliyor.

Bu arada Netflix'i daha önce indirenler ve kaldıranlar, uygulamayı mağazanın "My Library" bölümünden tekrar indirebiliyorlar.

Microsoft'un henüz çok az cihazda kullanılsa da, Evrensel Platform'unu destekleyen ilk büyük isimlerden biri olan Netflix'in Windows uygulamalarını kapatması, Windows kullanıcıları için büyük bir şok olabilirdi. Ancak Netflix de yaptığı açıklamada böyle bir durumun söz konusu olmadığını, yaşanan sorunu Microsoft'la çözmeye çalıştıklarını ve uygulamaları kaldırmak gibi bir planının bulunmadığını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

wp öldü... ne diye desteklesin ki?

Ölmesin dev rekabet oldun dimi

Windows Phone için tek iyi haber firmanın sağlam destek vererek ayağa kaldırması olur, yoksa netflix veya x uygulamanın platformda kalması falan değil. Güzelim işletim sistemi ne hale geldi, doğmuş, yürümeye başlamış çocuğu ortada bırakmak gibi oldu durum !

Mağazada ki bir sıkıntıdan dolayı gözükmüyor olabilir.

Microsoft acaba ne uğruna wp yi öldürdü tabiki para uğruna. Küçük balığı yut yaptı. Nokia bitti. Play store ye daldı wp market boş. Hem enayi hem çok sinsi akıl erdirmek çok zor çok

Windows Phone bizzat Microsoft tarafından umursanmıyor. Uygulama geliştiricileri neden umursasın ki?

Çoluk çocuk wp öldü bitti vah vah diye bir şeyler yazıyor, ben de şaşkınlıkla karşılıyorum. Ölen biten yok sapa sağlam yoluna devam ediyor. Tavsiye ederim.

@ZiyaretBitti "Ölüyor" değil, "Öldü"... İlk çeyrekte mobil piyasadaki payı 0.7 olan ve bu kullanım oranı da giderek düşen bir işletim sisteminden bahsediyoruz. MS bu "cesedi makine desteğe ile hayatta tutuyor". E ama normal; verdikleri hiçbir sözü tutmadılar, kendi kullanıcılarından çok apple store ve android market için çalışıyorlar, WP kullanıcıları bırakın yeni uygulamaları ve desteği, var olan uygulamalarda güncellemelerle oluşan sorunların bile giderilmemesinden bezdi...

@ZiyaretBitti tabi tabi mezara doğru yol alıyor... w10m=çöp...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play