WP7 25 bin uygulamaya ulaştı!

Microsoft'un yüzü daha önce deneyip hüsrana uğradığı bir alanda daha gülmeye başladı...

  • Melik Arslan
WP7 25 bin uygulamaya ulaştı!
Büyük hali için resmin üzerine tıklayın

Microsoft'un mobil platformlar için geliştirmiş olduğu işletim sistemi olan Windows Phone 7'nin, kullanıcılara sunulmasının üzerinden daha 8 ay geçmiş olmasına rağmen 25.000 uygulama barajını geçmiş bulunuyor. Şu anda tam olarak 25018 uygulama barındıran WP7 Marketplace'de geçtiğimiz iki hafta içerisinde 1947 yeni uygulamanın yanında 6979 yeni geliştirici ile güncellendi.

Geçtiğimiz Mart ayında 12.000 uygulama barındıran WP7, Nisan'da da 15.000 uygulama barajını geçmişti. Bu da demek oluyor ki WP7, sadece iki ayda 10.000 uygulama ile büyümüş durumda.

Günde ortalama 186 uygulamanın güncelleştirildiğini, son 24 saat içerisinde de 262 uygulamanın mağazasına eklendiğini belirten Microsoft'un bu hızla büyümesi, 50 bin ve 100 bin barajlarını çok geç olmadan geçeceği ve rakiplerine kısa bir süre sonra yetişeceği sinyalini veriyor. Zira şu anda Android Market'te 400 binin, App Store'da da 525 binin üzerinde uygulama mevcut.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

W7 iyidir iyi... android hikayeee...

aynı uygulamadan 30 adet var. android gibi şişirme yapıyorlar

geriden gelen sağlam bi işletim sistemi..Sonraki telefonum wp7 li olacak

symbıan 3 daha ıyı hele bırde 5800 hack yapılarak kurulduysa tadından yenmıyor :D

"aynı uygulamadan 30 adet var. android gibi şişirme yapıyorlar"

arkadasim o (sorun)ne yazikki appstore ve market tede var,ne derseniz deyin ama bu konuda rim'i tebrik etmek gerek,nede olsa appworld de 30 tane gaz cikartma sesi yok,cunku gerekli degil,ama android ve ios ta duzinelerce bulabilirsiniz,
ha bide 525000 uygulamanin icinde kaybolur insan,hepsi applenin para tuzagi,nede olsa iphone alan yuksek kesimdir,telefonunda bir yigin program olmak zorundadir.appledan ve cok bilmis patronundan nefret ediyorum,resmen kullanicilara " telefon tutmayi ogrenin"(buyukluk taslayarak)laf atiyo,halkta koyun gibi akin ediyo mallarinaapplenin,cunku ar denen sey kalmamis(biz de dahil)mesela ben aciklamasindan sonra hemen gidip sattim iphonumu 3gs olmasina ragmen,uzerime duseni yaptim...

W7 iyidir iyi... android hikayeee...
---------------------------------------------
Android hikaye Wp masal.

Yaptımı en iyi olanı yapıyor.

Bu saatten sonra ios veya androide yetişmeleri ço zor

O 25 bin program içinde elle tutulur işe yarayan yüz program vardır. Durum androidde de böyle ama en azından android de geliştiriciler çoğunlukla amatör olduğundan fazladan şişirme yapma ihtiyacı yoktur.

Wp7 estetikten uzak kullanıcı arayüzü ile anca kumda oynar...

Sayının hiç bir önemi yok. Gerçekten işe yarayan programları sayacak olursak, symbian, ios, androuid, wm, rim, hepsi ortalama aynı sayıda uygulamaya sahiptirler. Yok vidgetiydi yok zart zurt uygulamalarıydı derken hiç işe yaramayan yüz binlerce uygulamayla doldu mağazalar. Forumlarda bakın, en fazla göze çarpan 100 uygulama hangisiyse onları kullanın. 500 bin uygulama da nedir ya, insanın aradığını bulamaması için gereksiz kalabalık.
Adam gibi 1000 uygulamayı ayıklayıp gerisini silseler daha makbule geçerdi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play