Xperia Z6 sandığımız kadar çabuk çıkmayabilir

Sony, görünüşe göre Xperia telefonlarında yıllardır yaptığını yapmaktan vazgeçiyor!

Xperia Z6 sandığımız kadar çabuk çıkmayabilir!

Sony, 2013'te Xperia Z'yi piyasaya sürdüğünden beri yılda iki amiral gemisi telefon tanıtıyor. Ekonomik anlamda firmaya pek katkıda bulunmayan bu strateji, bir Sony yöneticisiyle yapılan röportaja göre yakında değişebilir.

Sony'nin sanat direktörü Rikke Gertsen Constein, geçen günlerdeki bir röportajında firmasının tasarım bölümünün 2016'nın ikinci yarısı, 2017 ve 2018 amiral gemisi telefonları için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Constein'in 2016'nın ilk yarısı için herhangi bir bilgi vermemiş olması ise Sony'nin beklendiği gibi Mart'taki MWC'de yeni bir Xperia Z tanıtmayabileceği şeklinde yorumlandı.

Japonya merkezli Sony'nin altı ayda bir yeni üst seviye telefon çıkarması, birçok çevre tarafından eleştirilmiş, firmaya bu döngüyü yavaşlatması için önerilerde bulunulmuştu. Xperia Z5 serisi yeterince güçlü olduğundan Sony'nin 2016'nın ortasına kadar yeni telefon tanıtmaması, aslında çok da sürpriz olmayacak. Bununla birlikte Constein'in röportajda telefonlardan değil, yalnızca tasarımdan bahsediyor olma ihtimali de var. Bu durumda Sony, 2016'nın ortasına kadar Xperia serisinin tasarımını değiştirmeyi planlamıyor demektir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

sony den telefon almak için ya tam buğday ekmeği yada çavdar ekmeği kafasında olmak lazımdır....

@05 Ekim 2015 15:42 o internetteki saçma sorunların hiçbirini yaşamadım telefonum Xperia z3.

@05 Ekim 2015 15:42 E sende oda yok kardeş

@05 Ekim 2015 15:42 evet o dediğindenim, ama İQ 145 çıkıyor. Acaba sorun kimde?

@05 Ekim 2015 15:42 Tabi önce insanda kafa olmalı (sen hiç Sony kullandın mı) yorum yapmadan önce

@05 Ekim 2015 15:42 Paran yok diye söylediğin çok belli. Sistemden anlayan laf etmez. Ve evet, çok pahalı!

@05 Ekim 2015 15:42 O söylediklerin zaten herkesin yiyemediği ekmekler güzel kardeşim.. Allah kepek ekmeğine muhtaç olanlara acısın.. Z2 ile Z3'ü yanyana koysak ayırt edebilir misin ondan bile şüpheliyim..

o zaman iphone kullanınca fıstık beyinli samsung kullanınca ceviz beyinli vs demeliyiz boş versene delinin biri kuyuya taş atıyor aldında akıllılar toplanıyor

En Son z4 ile birlikte yavaşlayacağı söylentileri çıkmıştı. Bu durum Xperia serisinin son bulmasıyla ancak biter. İphone, Xperia, galaxy gibi isimler insanlar tarafından sıkıcı bulunmaya başlandıkça bu seriler de tedavülden kalkar.

Sony'nin yeni stratejisini sevdim. Amiral dediği telefonu piyasaya sürüyor ve devamlı yeni model çıkarmak yerine elindekileri sistemsel olarak güncelliyor. Kesinlikle olması gereken budur.

BENDE SONY Z2 KULLANIYORUM ÇOK SÜPER SORUNDA YOK TELEFONUMDA ÇOK HIZLI ÇALIŞIYOR

Sony Xperia Z kullandım. Şimdi Z3 kullanıyorum. Diğer markaları kullanmadığım için kötülemek istemem. Ama bence Sony kalite,tasarım, ve herşeyden önce kullanıcı deneyimini tüketiciye sunan ender markalardan biri. Bunu anlamak için önyargı bir kenara bırakıp kendinize bir Xperia z serisi almanızı tavsiye ederim.

Hala xperia z kullanıyorum ve memnunum :)

SP kullaniyorum, Z4 bekledim beğenmedim, Z5 bekledim beğendim ama beklentilerimi tamamen karşılamadı. İnşallah Z6 :D Her yerde yazıyorum, son üç eksik: -SD820 -4GB RAM -USB TYPE-C

xperia serisinin tasarımı bozulmadan daha güclü islemci ve kamera donanımları getirildigi zaman fiyata bakmadan alırım.geri kalanlar bos cunku

Telefon Sony'de gerisi teferruat z6 çıksın onu alacağım hem düzene girer piyasa bu arada bilmeyenler konuşmasın

Z2 kullandım sonra 3 şimdi 5 kullanıyorum çok memnunum kalite üst düzey işlemci süper kısacası adamlar yapmış abi ya

sony kullanıpta başka telefona geçen insan tanımam ben sony cidden kalite ya (cihaz z1)

Valla aklınız varsa almayın. 9 ay oldu 4 kere servise gönderdim. Mahkemeye verdim şuan paramı geri almak için. Telefonun görüntüsü hoşuma gitmişti. Sürekli 6 ayda birde telefon çıkarması çok sinir bozucu telefon hemen değerini kaybediyor. Iphoneden şaşmayın bence mahkemeyi kazanırsam hiç düşünmeden iphone alacağım.

Sony z kulandım 2013 te aldım telefonu hala suya sokabiliyorum tel çalışıyor ama şuan z5 kullanıyorum telefon değil uçak ıphoneye para verenin aklı yok bence sony farkı başka bişey

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir