Yeni Office'ten yeni görüntüler sızdı!

Office 15'den yeni ekran görüntüleri internete sızdı! İşte o görüntüler ve farkedilen yenilikler...

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft'un milyonlarca kişi tarafından kullanılan ünlü verimlilik yazılımı Office'in yeni sürümünden yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı. Yapı numarası 15.0.2703.1000 olan sızıntıda çok büyük yenilikler farkedilmese de, küçük güncellemeler gözden kaçmıyor.

Windows8italia tarafından ortaya çıkartılan ekran görüntülerinde Ribbon üzerindeki güncellenmiş Metro stili, yeni küçültme, büyütme ve kapatma düğmeleri göze çarpıyor.

Excel'den bir görüntü ve diğer yenilikler

Sitenin çevirisine göre diğer yenilikler ise şunlar:

Excel:
- Harita eklemek için yeni bir iletişim kutusu.
- Atom beslemesi yoluyla veri alma
- Roma rakamlarını Arapça rakamlara dönüştürebilme, bit-wise işlemleri, gelişmiş trigonometrik işlevler, Gauss, Gamma, Phi, Xor

Word:
- Çevrim içi video ve ses ekleyebilme.
- Belgeleri Web'de yayınlayabilme.
- Metin seçimini ve kaydırmayı daha akıcı yapan animasyonlar.

Visio:
- Diagramlar için çizim efekti.

Microsoft Limestone'dan bir görüntü

Bu resimde ise Microsoft Office'in alpha sürümlerinin ara yüz öğelerini test etmekte kullanılan Microsoft Limestone'u görebiliyorsunuz.

Şu ana dek küçük güncellemeler sunan Office 15'in büyük bir gözden geçirme olmayacağı düşünülüyor. Yeni Office'in 2012'de yayınlanması bekleniyor ancak şu an için hiçbir şey kesin değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ofis ve Windows gittikce para tuzagi haline donusmeye basladi.

başka ofis programları var..en iyisi onları kullanmak.

vaoovv bambaşka depdeğişik orcinal olmuş. havada karada götürürüm ben bunu. 1500 dalırs çalışır

Office iyi ama çok pahalı.

Elinizde bir ODT dosyası var ve siz bu dosyayı farklı bir ofis yazılımı bullunan bir bilgisayarda açmak istiyorsunuz ama doğal olarak ne yazık ki açamıyorsunuz ve bu durumda belki de dosyayı ODT ile kaydettiğinize pişman oldunuz.

Ben LibreOffice fortmatlarını daha esnek bir hale getirmek istiyorum.Yani hangi ofis programı kullanılırsa kullanılsın, örneğin ODT formatı açılsın.Bu çok büyük bir avantajdır.

Bunun için ben değişken bir format geliştirmeyi düşünüyorum.ODT ve diğer LibreOffice dosyalarının üstüne tıkladığımızda açılan menüden formatı değiştirebilme özelliğine sahip olmayı düşünüyorum.

Örneğin ODT dosyasına tıkladığımızda menüdeki formatlardan DOC'u seçerek ODT'yi MS Office'te de rahatlıkla açabilmeyi düşünüyorum.

Kılık değiştirebilen LibreOffice formatları.

Dediğim gibi bu çok büyük bir avantaj.

Görkem Çetin bu fikrimi LibreOffice'e iletirse, çok sevinirim.

Sen de yorum yaz