Yıllar sonra Nokia'nın ilk cebi göründü mü?

Uzun süredir yeni bir telefonunu görmediğimiz Nokia'dan ilginç bir sızıntı geldi!

Yıllar sonra Nokia'nın ilk telefonu göründü mü?

Nokia, Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, anlaşma gereği akıllı telefon üretme işinden geri çekilmek zorunda kalmıştı. Birkaç senedir geçerli olan bu anlaşma sona erdiğinden Nokia, artık kendi telefonlarını geliştirip satabilecek.

Sosyal ağ Weibo'da ortaya çıkan bir görüntü ise Nokia'nın üretme veya geliştirme işine şimdiden başladığını gösteriyor. Ancak hemen heyecanlanmayın çünkü beklediğiniz telefon, bu hantal cihaz olmayabilir. Fotoğraflardaki HTC One A9'a çok benzeyen telefonun (küçük olan telefon) tamamen metalden oluşan bir kasaya sahip olduğu söyleniyor. Yandan bakıldığında ise bu benzerlik bir anda kayboluyor ve cihazın aslında çok kalın, çirkin diyebileceğimiz bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz.

Telefon, gövdesinde üst seviye maddelere yer verirken ucuz bir tasarımı kabullenmiş gibi görünüyor. Ancak bu garip durum, cihazın yalnızca 75 dolara satılacağı iddiası hesaba katıldığında kabul edilebilir hale geliyor.

Alt seviye olacağı anlaşılan telefonun ekranının alt kısmında fiziksel tuşlar yer alıyor. Karşımızda bir akıllı telefondan ziyade, normal tuşlu bir telefonun duruyor olma ihtimali yüksek. Karelerdeki diğer büyük telefon ise hoş bir görünüme sahip. Sızıntı sadece küçük telefondan bahsettiğinden, büyük model hakkında çok az şey biliyoruz. Telefonda Windows Phone logosunun olmaması bize Nokia X serisini hatırlatıyor, ancak cihazın bu seriye ait olduğuna dair bir işaret de yok.

Sızıntılar çok net olmasa da, uzun süre sonra ilk Nokia telefonlarının gerçeğe dönüştüğüne şahit olabiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Eğer yine o çöp windowsu koyarsa telefonuna olay şuna benzeyecek : Kocasından sürekli dayak yiyen ama buna rağmen onu seven kadın. (Koca Microsoft, kadın Nokia)

@22 Ocak 2016 11:50 Wp olmayacak home tuşundan belli zaten

@22 Ocak 2016 11:50 androidli olacak heralde home tuşu var...

@22 Ocak 2016 11:50 Microsoft Nokia'ı değil mobil bölümünü satın almıştır.

Nokia 'mı alırım bir dal.

bu nokıa x serisine ait bir model NOKIA NIN YENİ TELEFONU ANDROİDLİ DAHA İNCE TASARMLI OLACAK

Nokia c1 yakında patlayacak.

eskiden nokiaya takoz derlerdi ya sağdaki cidden takoz olmuş. başarısız iphone 4 ve htc one tasarım birleştirmesi.

en altta da açıkça görünüyor bu cihaz tam dokunmatik değil tuşlu herhalde birden fazla model çıkıyor

Piyasa da olumlu bir havanın esmesini bekleyebiliriz. Beklenen yenilik Nokia'dan gelebilir mi?

Microsoft Nokia'nın telefon bölümünü satın almıştır. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.

Bakın size bir büyük tavsiyesi, atasözü olacak cinsten: 'Her ne dalda olursa olsun, herhangi bir marka, borsada tutunmak istiyorsa, başta doğru zamanı beklemeli, o zamana kadar diğer markaların hamlelerini gözetlemeli ve fikirlerini geliştirmelidir.Aynı kaldığı yerde kalmamalıdır.Ve ne zaman insanlar yürürlükte olan markalardan bunalırsa, onlar için tam çıkma zamanıdır.İşte o zaman yenilikçi bir fikir ve reklam anlayışıyla çıkarsa, hedefini tutturabilir'Devamı ikinci yazımda....

...Yazımın devamı Ve bunun örneklerini kesinlikle görüyoruz.Zamanında Android, iOS felan yokken, yani Nokia kralken 'zaten benden başka marka yok' diyerek yapacağı hamleleri çok geciktirdi.Ve millet bunalınca, Android ve iOS çıktı.Ve tutundular.Eğer Android ve iOS 2007 dolaylarında değil de 2001 civarlarında çıksaydı, belki de tutunamayacaklardı.Teşekkürler...Ayrıca Chip Ekibine Sesleniyorum:Lütfen şu 500 karakterlik sınırlamayı 2000'e çıkarın böyle içimiz bunalıyor.Size de teşekkürler.........

bende hayla nokia c5-00.2 kulaniyorum !..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir