Acer Iconia incelemesi Çift ekranlı

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Acer, Iconia ile alışıldığın dışında bir bilgisayar kullanımı vaat etse de kullanıcıların buna ne kadar hazır olduğu tartışmaya açık bir konu.

Her iki ekranı da dokunmatik kullanmanıza izin veriyor.

Acer'ın çift dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarı Iconia, Toshiba'nın Libretto W105 modeline benzeyen fakat standart dizüstü bilgisayar boyutlarında olan bir ürün. Bir adet standart HD Ready ekran ve klavye yerine yine bir başka ekran kullanan Acer, her iki ekranı da dokunmatik kullanmanıza izin verirken klavyenin bulunduğu alttaki ekranı el hareketleriyle yönetmenizi mümkün kılıyor. Yine altta yer alan bu ekran ile çoklu ortam içeriği de yönetebiliyorsunuz. Acer'ın bu sisteme ek olarak bir de bulut tabanlı Clear.fi içerik paylaşım sistemi mevcut. Clear.fi ile tür bağımsız içeriği çevrimiçi depolarken yine aynı içeriği istediğiniz yerde oynatabiliyorsunuz. Ürünün teknik özelliklerine bakacak olursak Acer'ın standart dizüstü bilgisayar bileşenleri kullandığını görüyoruz. Bu bağlamda isteğe göre değişen Core i5 serisinden işlemciler, 4 GB bellek, dâhili Intel ekran kartı ve yine farklı kapasitede sabit disk seçenekleri mevcut. İşletim sistemi olarak Windows 7 Home Premium 64 Bit kullanan Iconia, CrystalEye web kamera, 802.11n kablosuz ağ desteği, Bluetooth 3.0, dahili 3G ve USB 3.0 seçenekleriyle piyasaya sunulacak.

Acer Iconia Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Acer Iconia
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Acer
Teknik Detaylar
Ekran 14" 1366 x 768
İşlemci Core i5
Bellek 4 GB DDR3
Sabit Disk 320-750 GB SATA
Kablosuz erişim 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0
Ağırlık 2.8 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Masaüstü bilgisayarlarında 2 monitör kullanmak çok büyük rahatlık getiriyor. Ben asıl işlerimi ana ekranımdan yürütürken outlook, facebook, msn, skype vs. işlemlerim diğer ekranımda açık olarak bulunuyor. Bu tip bir laptopta da böyle bir kullanım olanağı sunuluyor. Kötü yanı uzun bir yazı yazmak normal klavyeden daha zor olacaktır. Fakat bunun çözümü de usb veya bluetooth klavye ile çok kolay olacaktır.

şuan acer as5552 amd-340 kullanıyorum dokunmatik ekran dizüstü acer yapmışsa beklemekte fayda var piyasa yıpranma etütleri dogrulaması erken

Bu bilgisayara bi söz söyleyemiyorum tek kelimeyle mükemmel...
TEKNİK DETAY TABLOSU
Ekran 14" 1366 x 768
İşlemci Core i5
Bellek 4 GB DDR3
Sabit Disk 320-750 GB SATA
Kablosuz erişim 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0
Ağırlık 2.8 Kg

Böyle güzel tasarımlı laptoplar üreten bi firma , tam tersi berbat bir yeni logo seçimi yapmış... (Şu anki hiçbir ürününde kullanmamış henüz)

Sen de yorum yaz

Turhost