AOC 2218Ph incelemesi Yeniden AOC

Yüksek görüntü kalitesiyle evinde bir multimedya merkezi kurmak isteyenlere.

Oynat AOC 2218PH Görüntü kalitesiyle evinde bir multimedya merkezi kurmak isteyenlere hitap eden AOC, esnek kullanımıyla dikkat çekiyor.
Üründe malesef analog D-Sub girişinin dışında giriş yok.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Ayarlanabilir ayak
  • Görüntü kalitesi
  • Düşük tepki süresi
Uzun zamandır Test Merkezimizde göremediğimiz markalardan birisi olan AOC'ye özlemimiz en sonunda bitti. Yeni ürünleriyle gerçekten iddialı olan marka, bu kez ürün gamıyla farkını ortaya koymaya kararlı görünüyor. Bunun ilk örneklerinden birisi de 2218 Ph modeli. Ürünün 12000:1 kontrast oranı gerçekten de etkileyici. Bu rakam dinamik kontrast oranı olmasına karşın oyunlarda ve filmlerde farkını hemen ortaya koyuyor. Ürünün ayağı ve arka kısmı alüminyumdan imal edilmş ve böylece ürüne şık bir görünüm kazandırılmış. Ön kısmı ise piyano siyahı. Ürünün açma-kapatma tuşu ekranın ortasına konumlandırılırken ayar tuşları ise dokunmatik olarak tasarlanmış. Bu tuşlar kullanılmadığı zamanlarda parlaklığı azaltarak dikkat dağıtmıyor fakat kolayca bulunabiliyor. D-Sub ve HDMI girişleri bulunan üründe DVI girişi bulunmaması dikkatimizi çekti. Özellikle yeni nesil ekran kartlarında hep DVI çıkışının bulunması fakat bu monitörün tüm yeteneklerinin D Sub girişi ile kısıtlanması ise bizi şaşırttı. Yani ürünü tam kapasiteyle kullanmak için ya bir multimedya oynatıcı ya da bir oyun konsolu bağlamanız gerekiyor.
Özetle

Yüksek görüntü kalitesiyle evinde bir multimedya merkezi kurmak isteyenlere hitap eden AOC, esnek kullanımıyla dikkat çekiyor.

AOC 2218Ph Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AOC 2218Ph
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 68
Üretici AOC
Teknik Detaylar
Ekran LCD TFT
Görüntü Alanı 22 inç
Tepki süresi 2 ms
Maksimum çözünürlük 1680 x 1050
Parlaklık 300 cd/m2
Kontrast 12000:1

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

mrb monıtorun fiyatı nedır bılgısı olanvarmı?

hoş görüntü ama benimkinin yanında biraz sönük kaldı

Bursa Media Markt mağazasında269TL.KDV dahil

kilicbeyi sizde ne var?

Sadece D-sub girişli ürüne yatırım yapmak yanlış, bende BenQ x200 serisi monitör var HDMI/DVI/D-sub girişli fiyatı buna çok yakın ve MPRT 8ms(insan gözüne en yakın yeni değerlendirme sistemi bu, 2ms olduğunda uyum sorunumuz kalmayacak arkadaşlar), GTG 2ms. Tavsiye olunur.

Sen de yorum yaz