AOC F22S incelemesi VGA'da FullHD

AOC F22S FullHD görüntüsüne rağmen sadece VGA girişine sahip.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
51
  • FullHD desteği
  • Sadece VGA
  • Yüksek fiyat
AOC tarafından test merkezimize gönderilen F22S şimdiye kadar gördüğümüz VGA arabirimin kullanarak FullHD çözünürlüğü destekleyen ilk monitör. 5 ms tepki süresine sahip olan ürünün oyuncular için pek ideal olduğu söylenemez. 30000:1 dinamik kontrast ise film izlemek isteyenler için makul seviyede bir değer fakat cihazda HDMI veya bir DVI girişinin olmaması ekran kartınızdan çıkacak sinyallerin Analog sinyallere dönüştürüleceği anlamına geliyor ki bu da görüntüde kalite kaybı demek. Güç kablosu nispeten kısa olan ürünün açısını ise arka kısmına takılan bir ayak ile ayarlayabiliyorsunuz. Bu ufak ayak sayesinde fazla yer kaplamayan ürün ince yapısı ile dar alanlara da kolayca sığabiliyor. Tasarım konusunda AOC'nin başarısı ise görülmeye değer nitelikte. 16:9 ekran biçiminde olan ürünün 170°/160° görüş açısı mevcut. Son olarak üründe yer alan "Dynamic Color Boost" adlı teknoloji sayesinde yüksek renk çeşitliliği sunulduğunu da belirtelim.
Özetle

FullHD çözünürlüğü desteklemesine karşın sadece VGA girişi bulunan ürün daha çok iş amaçlı bir kullanıma hizmet ediyor.

AOC F22S Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AOC F22S
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 51
Üretici AOC
Teknik Detaylar
Ekran LCD TFT
Görüntü Alanı 22" / 54.7 cm
1920 x 1080 1920 x 1080
Tepki süresi 5 ms
Parlaklık 250 cd/m
Kontrast 30000:1 Dinamik

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Full Hd Ama Vga. Saçmalık.

ben bu tasarımı bir yerden hatırlıyorum.. sony'miydi neydi acaba, hmm.. :Ç

Bunu kullanıyorum KVM Switch ile 4pc bağlıyorum

evet, buna benzer bir tasarım sony de var. ayrıca IBM de mac 'e rakip yaptığı bir pc de benzer bir tasarım sergilemişti...

Bu zamanda DVI girişi yoksa incelemeye bile değmez.

ürünü bir teknomarkette inceledim. Çok kalitesiz... İnanması zor ama ortadaki açma kapama düğmesinin etrafındaki parlak yuvarlak şey dokununca düştü :))

3 aya yakındır kullanıyorum üstelik 2. el almama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. 1920x1080 çözünürlük veriyor, almayı düşünenlere eğer uygun fiyata buldularsa şiddetle tavsiye ederim. marka olarak türkiyeye yeni girse de oldukça iyi bir marka.

Sen de yorum yaz