Asus MS238H incelemesi Resim kalitesi

Kontrast oranını en uygun şekilde ayarlayarak en koyu siyah ve en aydınlık beyaz renkleri kullanıcılara sunuyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
Firmalar LED monitörleri ardı arkasına lanse ederken Asus'un yeni LED monitörü MS238H da nihayetinde Test Merkezimize konuk oldu. LED'in aydınlatma gücünü arkasına alan ürün, ilk bakışta 10.000.000:1 kontrast oranı ile dikkat çekiyor. Firmanın kendi geliştirmiş olduğu bu teknoloji ASUS Smart Contrast Ratio adını taşıyor ve ekranda gösterilen içeriğe göre kontrast oranını en uygun şekilde ayarlayarak en koyu siyah ve en aydınlık beyaz renkleri kullanıcılara sunuyor. LED'in aydınlatma avantajlarından yararlanmaya devam eden ürün, titreşimsiz bir görüntü sunuyor ve piyasadaki yeni monitörlerin çoğu gibi 1080p Full HD çözünürlüğe sahip. Tepki süresi konusunda da nispeten başarılı sonuçlar veren firma, 2 milisaniye ile oyunlar için ideal. Monitör üreticilerinin uzun zamandan beri kullandığı içeriğe göre görüntü modu da MS238H'da mevcut. Bu bağlamda üründe film, oyun, manzara, gece ve standart olmak üzere 5 farklı kullanım modu yer alıyor. Bu modlar arasında yaptığınız seçim renk, parlaklık, kontrast ve keskinlik ayarlarını içeriğe göre ayarlayarak monitörünüzden mümkün olan en ideal resim kalitesini almanıza olanak tanıyor.
Özetle

Yüksek resim kalitesiyle beğenimizi kazanan MS238H'ın ergonomi konusunda rakipleri kadar başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Asus MS238H Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus MS238H
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 68
Üretici ASUS
Teknik Detaylar
Panel 23" 16:9 LED LCD 1080p
Girişler HDMI, VGA
Piksel aralığı 0.265mm
Parlaklık 250 cd/m²
Kontrast oranı 10000000:1 (ASCR)
Tepki Süresi 2 ms Griden griye

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bende Asus PG191 gaming monitör war ve çok memnunum yaparsa asus yapar gerisi ağlar diyorum başka bişi demiyorum oyunlardaki farkını başka arkadaşlarımın ewine gidince anlıyorum hiç beyenmiyorum görüntülerini gtx460 ekran kartıyla süper bu monitör

Çok güzel birşey ama onu alacak para nerde :)

Bazı online alışveriş sitelerinde dokunmatik ekran olarak geçiyor, doğrumudur acaba?

ben bu monötörü 2 gün önce aldım, bambaşka bir hava katıyor ortama, 23 inç ve gerçekten çok şık..Ekran üstündeki bütün tuşlar dokunmatik (gerçi bu durumda tuş demek mantıksız olur ama (: ) led olduğundan dolayı renkler çok doğal abartı yok, kısaca mükemmel diyebilirim, ve az güç harcamasıda artısı.(alacak arkadaşların dikkatine -> Media Markt tan alırsanız 9 tl farkla varolan garanti süresini 1 yıl daha uzatıyorsunuz)

Birkac gun once bu monitorun ergonomisi duzeltilmis yeni modeli ML238H monitor aldim. Onceki monitorum 2 ms tepkime sureli 19 inch Samsung LCD ekrandi.

Gorunum itibariyle monitor cok hos, ama goruntu kalitesi ve netligi konusunda onceki monitorumle arasinda ahim sahim bir fark yok.

190 dolara aldim.

5 senedir kullanıyorun. şuan burada olma sebebim olur da bozulur ise aynısı hala satılıyormu diye bakmak.tapıyorum bu ekrana.

Sen de yorum yaz