Asus ROG Fusion II 300 İnceleme

Sanal 7.1 ve Aura RGB’li oyuncu kulaklığı olan Asus ROG Fusion II 300'ü inceledik.

CHIP Online Notu 90

Hatırlarsanız daha önce Asus ROG Strix Fusion 500 oyuncu kulaklığını incelemiştik. Şimdi ise yine oyuncular için hazırlanmış ROG Fusion II 300 oyuncu kulaklığı masamızda.

Kulaklık oldukça geniş seçenekler sunuyor. Gelişmiş sanal 7.1 çevresel ses, yüksek çözünürlüklü ESS 9280 Quad DAC teknolojisi ve yapay zeka destekli gürültü önleme özelliğine sahip ASUS AI Beamforming mikrofon gibi özelliklerle dikkat çeken kulaklık, oyunlarda hem etkileyici sesler hem de net iletişim olanağı sağlıyor.

50 mm büyüklüğünde ASUS Essence sürücülerine sahip olan ROG Fusion II 300, ESS 9280 Quad DAC teknolojisini kullanan az sayıda oyuncu kulaklığı arasında yer alıyor. Burada her bir DAC'nin işlem gücü duyulabilir frekans aralığının belirli bir bölümüne atanıyor. Böylece düşük, orta, yüksek ve ultra yüksek frekanslara atanan DAC'ler sayesinde net, pürüzsüz ve gerçekçi sesler elde edilebiliyor.

Oyuncunun ağzının önünde 40 derecelik bir akustik alan oluşturan bu ASUS AI Beamforming mikrofonlar diğer yönlerden gelen, klavye ve mouse sesi gibi 500 milyondan fazla tür arka plan gürültüsünü %95'e kadar azaltıyor ve konuşma sesinin net iletilmesini sağlıyor. Kulaklıktaki kayar düğme ile oyun seslerini ve konuşma sesini tercihinize göre kolayca dengeleyebiliyorsunuz.

Bir oyuncu kulaklığının olmazsa olmazı renk cümbüşü için kulaklıkların hem arka tarafında Aura RGB aydınlatma özelliği de bulunuyor. ROG Fusion II 300’de Fusion II 500’den farklı olarak 3,5 mm bağlantı bulunmuyor ve sadece USB-C yer alıyor. PC haricinde, Mac, Playstation, Nintendo Switch ve mobil cihazlarla da uyumlu çalışıyor.

Sonuç

Evet, ROG Fusion II 300 bu şekilde. Özellikleriyle geniş seçenekler sunan ve performansıyla da oyuncuları memnun edecek bir kulaklık modeli olmuş. Fiyatı ise 3 bin 300 TL dolaylarında.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Asus ROG Fusion II 300
Ürün Markası ASUS
CHIP Online Notu
90