ECS A780GM-A incelemesi HDMI çıkışlı

Sahip olduğu özelliklerle evinizde kurmak isteyeceğiniz bir eğlence sistemini her yönden destekleyen bir anakart.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • HDMI desteği
  • HD ses çıkışı
  • Zayıf kutu içeriği
Eğer evinize bir multimedya bilgisayar toplamak istiyorsanız yetenekli bir anakarta sahip olmak sizi sıkışık bir kasa ve fazladan bileşenler satın alma derdinden kurtaracaktır. ECS'in Black serisinden A780GM-A modeli, multimedya PC toplamak isteyenler için düşünülmüş. Üzerinde bulunan 1 adet HDMI çıkışı, ATI Radeon HD3200 destekli tümleşik grafik işlemcisi ve 2 adet DDR2 RAM desteğine sahip anakartta bir adet PCI-E16X yuvası bulunuyor. Eğer kart üzerindeki grafik işlemci sizi tatmin etmezse, harici bir ekran kartı için bu yuvayı da kullanabilirsiniz.Ürün ATX biçiminde olduğundan büyük kartlara da açık. 5 adet SATA yuvası sayesinde RAID 0, 1 ve 10 kurmanıza izin veren anakart, soğutmayı kuzey ve güney köprüleri üzerindeki pasif soğutucuları ile sağlıyor. Ürünün arka tarafında bir adet D-Sub girişi bulunuyor. Ayrıca 6 adet USB, 1 adet E-SATA, ses çıkışları ve mikrofon girişi de burada. Dilerseniz USB girişlerini 3 adet dâhili yuva ile 12 adede kadar çıkartabilirsiniz. Ürün 8 kanallı HD ses çıkışını destekliyor. DirectX 10 destekli kart evinizde kurmak isteyeceğiniz sistem için ihtiyacınız olan her şeyi tek başına içererek size başka bir masraf bırakmıyor.SONUÇ: Sahip olduğu özelliklerle evinizde kurmak isteyeceğiniz bir eğlence sistemini her yönden destekleyen bir anakart.
Özetle

-

ECS A780GM-A Teknik Özellikleri
Ürün Modeli ECS A780GM-A
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 68
Üretici ECS
Teknik Detaylar
Form faktör ATX
Yonga seti RS 780
İşlemci yuvası AM2+
HTB hızı 5200/2000 MT/s
Bellek yuvası 4 x DDR2
Yuva sayısı 1 x PCI-E16X, 2 x PCI-E1X, 3 x PCI 2.2
23/04/2008 Tarihli Fiyatı 138 YTL (KDV Dahil)

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ben aldım bu anakartı ve performansından memnunum, yeni alanlara ise şunu tavsiye ediyorum TÜH YAA DEMEDEN ÖNCE BİOS'unuzu GÜNCELLEYİN :D hatalar başınızı ağrıtsın istemiyorsanız tabi (en basiti klavye veri yenilemesi yapamayan takılıp kalan bir anakart isteyen yoktur heralde)

Valla bilmiyorum.ECS kullanmıs biri olarak bence o kadar baş ağrıtan kartlar üretmiyor

ESC Bu aralar sesi duyulmayan isimsiz kahramanlardan. 3-4 Sene öncesinden performansi muadillerine göre beni çok şaşırtmıştı, tabi köprünün altından çok sular geçti. Bu firma ESC yani bildiğim kadarı ile büyük bir firmaya (IBM veya HP olabilir ) Ana kart üretiyordu bu yüzden performansı ve kalitesi oradan geldiğini duymuştum.

guzel anakart

rakiplerinden cok daha iyi fiyatlı ve özellikli

güncellemeyi hangi prolarla yapıyorsunuz onuda belirtirmisiniz lütfen

esc balc serisi
kart cok ısınıyor cipsete el egmiyor ama takılm kasılma yok sorunun ne oldugunu bilen varmı

Bu anakart ile x2 5000+ 2,6@3,34 ghz'de günlük kullanıyorum.Sorunum şu ki;oyunda ya da masaüstünde olmam hiç farketmiyor,ekran kartı(gpu) ekran kartı driverına cevap vermeyi kesiyor-muş(kafasına göre).Sistem yeniden başlatıyor ekran kartını ya da reset atmak zorunda kalıyorum.Overclock yaptığım için olabilr dedim,o yüzden default bios ile kullandım ama aynı sorun devam ediyor...

supeeeeeerrrrrrrrr !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Peki bu anakartı istediğiniz ekran kartı ile kullanabiliyor musunuz? On board ekran kartı ile uyumlu olması zorunlumu

raid 0 yapmak istiyorum bu kartla nasıl yapabilirim

Bu anakartın ses özelliği iyi değil, ekolayzer çok kötü... Daha önce gigabyte kullanıyordum, bu yanından bile geçmiyor ses özelliği bakımından...

Sen de yorum yaz