HKC 9809A incelemesi HKC 9809A: Ekonomik çözüm

Oynat HKC 9809A
18.5" boyutundaki ekranı 16:9 geniş açıya sahip.
CHIP ONLINE Notu
68
  • Uygun fiyat
Özetle

Eğer CRT monitörünüzü terfi ederken uygun fiyatlı ve fiyatına göre fazlasıyla kaliteli bir monitör arıyorsanız HKC tam size göre.

DVI portuna sahip olan HKC 9809A şık tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Çözüm bilgisayar tarafından ülkemizde satışa sunulan HKC'nin 9809A model monitörü piyasadaki rakiplerinden uygun fiyatı ile ayrılıyor. Fakat bundan önce ürünün teknik özelliklerine göz atalım. Öncelikle ürün 18.5" boyutundaki ekranı ile birçok kullanıcıyı tatmin ederken 16:9 geniş açıya sahip olması da bir başka avantaj.Çözünürlük konusunda biraz yetersiz kalan ürün, 1366 x 768 ile 720p videoları izlemek için ideal olsa da dizüstü bilgisayarlarda yer alan bu çözünürlüğün masaüstü bir monitörde her kullanıcıyı tatmin etmeyebilir. Yeni nesil LED arka aydınlatmaların aksine klasik floresan aydınlatma ile gelen HKC, bu bağlamda 2000:1 kontrast oranı sunabiliyor. HKC'nin fiyatına göre DVI portuna sahip olması ise ürünü rakiplerinden ayıran en büyük özellik. Zira benzer fiyata satılan rakipleri VGA'dan başka bir bağlantı sunamıyor. Son olarak ürünün tasarımı konusunda da rakiplerini geride bıraktığını ekleyelim.

HKC 9809A Teknik Özellikleri
Ürün Modeli HKC 9809A
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 68
Üretici HKC
Teknik Detaylar
Ekran: 18.5 LCD 1366x768
Tarama: 30-80 / 55-76 (Y/D)
Tepki süresi: 2 ms
Kontrast oranı: 2000:1
Parlaklık: 250
Girişler: DVI, D-SUB

Alternatifleri

Bütçenizi 50 TL daha artırdığınızda çözünürlüğü daha yüksek olan Inca IL-1020 gibi diğer seçeneklere de bakabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben 18.5" HKC lcd monitor satın aldım. Gayet başarılı bir ürün. Hkc ye böyle bir ürünü biz kullanıcılarına ulaştırdığı için sonsuz teşekkür. Sony e tonla bayılmaktan bizi kurtardığı için allah onlardan razı olsun. Estetik tasarım yönünden mükemmele çok yakın ve 2 ms lik tepkime süresi ile gerçekten kullanışlı bir ürün saygılar.

Bu monitör berbat! NVIDIA'daki çözünürlük ayarları sebebiyle monitörün standart çözünürlükteki zamanlama ayarları bozuldu (timing) artık sağda büyük bir boşluk çıkıyor sadece ne yapmalıyım, memory recall yok ve oto yaptığımdada boşluk çıkıyor ve manuel ayarlamaya çalışsamda boşluk kalıyor

benimde monitörümde bulanıklık meydana geldi,görüntü negatif gösteriyor çöpemi atıcam ben şimdi bunu?

Sen de yorum yaz

Turhost