Next Power Rock III incelemesi Power Rock III'ü yakından inceledik.

CHIP ONLINE Notu
89
  • Performans (%40)92
  • Taşınabilirlik (%35)84
  • Kullanım Kolaylığı (%25)93
  • Şık ve kullanışlı tasarım
  • İyi performans
  • Çift USB çıkışı
  • Taşıma kılıfı
  • Ek aparat yok
Özetle

Şarjınızın ömrünü uzun tutmak için Power Rock III rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model olarak dikkat çekiyor. 6000 mAh kapasitesiyle geniş bir şarj deposu sunan Power Rock III, uygun tasarımıyla da kolaylıkla taşınabiliyor.

Power Rock III'ün fiyatının 89 TL civarında olduğunu da söyleyelim.

Kimler Almalı

Cep telefonunuzun şarjıyla başınız dertteyse mobil şarj cihazlarına yönelmeniz yararınıza olacaktır. Bu noktada size Next Power Rock III'ü önerebiliriz.

Next'in cep telefonunuza özel "akıllı" güç deposu Power Rock III'ü her yönden inceledik!

Akıllı cep telefonu şarjının sürekli tükenmesinden şikayetçi olanlar için son dönemde revaçta olan taşınabilir şarj cihazları gerçekten iyi iş görüyor. Bu cihazlardan biri olan Next Power Rock III de incelediğimiz son ürünlerden biri. Alman tasarımcı Master Jones tarafından tasarlanan Power Rock III, işleviyle olduğu kadar tasarımıyla da şık bir model olarak dikkat çekiyor.

Birbirinden farklı renk seçenekleriyle satışa sunulan cihazın incelediğimiz modeli beyaz renkli. Böylece aralarından kendinize uygun olan rengini seçebiliyorsunuz. Piyasada pek çok farklı renk, boyut ve kapasite seçeneklerine sahip taşınabilir şarj cihazı var. Power Rock III'ün ayrılan özelliği 6000 mAh'lik kapasiteye olmasının yanında boyutuyla da ideal görünmesi. Şimdi Power Rock III'e daha yakından bakalım.

Şık ve kullanışlı tasarım

Power Rock III, şık bir görünüme sahip. Boyutuyla tam avuca oturacak büyüklükte olan cihaz, elbette daha küçük kapasiteli mobil şarj cihazlarına göre biraz büyük kalıyor. Fakat diğer yandan kendisine yakın kapasitedeki rakiplerine göre de bir hayli küçük. Bu nedenle Power Rock III'ü tasarımıyla beğendik. Cebinizde veya çantanızda rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca Power Rock III'ün beraberinde bir kılıf getirmesi de güzel bir detay.

Üst kenarında iki USB çıkışı bulunduran cihaz, bu ikisinin tam ortasında ise şarj edilebilmesi için microUSB girişi taşıyor. Arka yüzüne baktığımızda burada küçük bir buton görüyoruz. Hemen yanında da LED göstergeler mevcut. Buton yardımıyla Power Rock III'ün şarjının ne kadarının kaldığını öğrenebiliyorsunuz. Butona bastığınızda yanındaki LED'ler yanarak size şarjının ne kadarının kaldığını gösteriyor.

6000 mAh'lik kapasite

İncelediğimiz modeliyle tam 6000 mAh'lik bir bataryayı taşıyan Power Rock III, böylece günümüz amiral gemilerini iki veya üç kez şarj edebilecek kapasitede olmasıyla sevindirici. Eğer Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2, Nokia Lumia 1020, HTC One (M8) gibi amirallere veya benzer güçlü modellere sahipseniz Power Rock III ile şarjınızı uzun süre tam kapasite devam ettirebilirsiniz.

Diğer yandan az önce Power Rock III'ün üzerinde iki USB çıkışı bulunduğunu belirtmiştik. Bu da demek oluyor ki Power Rock III ile yalnızca cep telefonunuzu değil, bunun yanında aynı zamanda tabletinizi de şarj edebilirsiniz. Power Rock III, böylece kullanılabilirliğe de katkıda bulunuyor.

Hızlı bir şekilde cep telefonunuzu veya tabletinizi şarj edebilen Power Rock III, yine aynı şekilde rahatlıkla şarj edilebiliyor. Diğer yandan iPhone sahibiyseniz ona uygun bir kablo bulmanız gerekiyor. Zira kutu içeriğinde dönüştürücü aparat mevcut değil.

Next Power Rock III Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Next Power Rock III
Ürün Türü Taşınabilir Şarj Ünitesi
CHIP Online Notu 89
Üretici Next
Firma Next Elektronik San. Tic. A.Ş.     (216) 592 98 00
Teknik Detaylar
Batarya Lithium-ion polymer
Kapasite 6000 mAh
Giriş Akımı 1000 mAh
Çıkış Akımı 1200 mAh – 2100 mAh (Hızlı Şarj)
Boyutlar 100 x 75 x 16 mm

Alternatifleri

Power Rock III'e alternatif pek çok seçenek mevcut elbette. Bunlar arasında daha dar kapasiteli modeller olduğu gibi daha yüksek kapasiteli cihazlar da mevcut. Örnek verecek olursak 2800 mAh'lik Sony CP-V3'ü veya 8000 mAh'lik CasePower XL Power Booster'u önerebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ama kız cok tatlı guluyooo la :D

blackberry candır gerisi heyecandır.

ürün prc çin alman tasarımı olsa ne olur piller ne belli değil

@30 May 2014 20:47 Sen nerden yasiyorsun? Apple, samsung, lg, sony bile made in PRC

Romoss sailing serisi çok daha iyi

@erhanercan romoss cok tipsiz, kutuk gibi yapmislar. zevkler renkler ama beni sarmadi

Uzun süredir süper bir server hazırlamak ile meşgulüm ve bugün en sonunda güç kaynağını test ettim. Server ve modemi aynı anda tam olarak 30 dakika çalıştırdı. Server üzerinde yapacağım birkaç değişiklik ile 40-45 dakikayı zorlamayı düşünüyorum. UPS'in markası ise Necron. Sessiz çalışıyor. Boyutları ve dışgörünüşü ise çok iyi. Herkese tavsiye ederim. Süper server projemden sonraki projem ise yaklaşık olarak 20 km ötede oturan kardeşim ile aramda radyo dalgaları ile internet köprüsü oluşturmak. Tabii ki şifrelenmiş bir hat olacak. Özellikle savaş, doğal afetler gibi durumlarda rahatça kullanılabilecek Self Service Internet'i oluşturacağım ve daha sonra da bu hattı günlük yaşama adapte edeceğim. Harika bir çalışma olacağını umuyorum... <Cleverman>

Buna 89 Tl vereceğime, 50 TL ye Megbil Powerbank 8800 mah aldım. Muhteşem! Çok memnunum! Üstelik Türk markası :)

Biri megbil alırım çünkü türk markası demiş düzeltmek isterim ki. Next firmasının adına aldanmayın kendisi de bir türk firmasıdır.

Sen de yorum yaz

 


İlginizi çekebilir
Turhost