Samsung 2233RZ incelemesi 3B Gerçek oldu

CHIP ONLINE Notu
85
  • Üç boyut desteği
  • 120 Hz yenileme
  • Şık tasarım
Özetle

İkinci boyuttan üçüncü boyuta tek tuşla geçiş yapmanıza olanak tanıyan ürün kullanıcıya yepyeni bir oyun ve video deneyimi sunmayı başarıyor.

Piyasadaki birçok oyunu üç boyutlu oynamanıza olanak tanıyan başarılı bir LCD.

Samsung'un test merkezimize konuk olan yeni monitörü 2233RZ, 120 Hz yenileme hızına sahip olan ve 3 boyutlu görüntüyü destekleyen nadir bilgisayar monitörlerinden biri. nVidia'nın özel ürettiği GeForce 3D Vision gözlükler, uyumlu bir nVidia ekran kartı ve Windows Vista veya 7 işletim sistemi ile birlikte kullanıldığında Samsung 2233RZ ile destekleyen oyunları üç boyutlu oynamanın ve destekleyen videoları da üç boyutlu izlemenin keyfine varabiliyorsunuz. 120 Hz yenileme hızıyla standart 60 Hz monitörlere göre daha başarılı bir render işlemi gerçekleştiren 2233RZ, griden griye 3 ms gibi hızlı tepki süresi ile hayalet etkisini yok ederken 20.000:1 dinamik kontrast oranı ile de gerçekçi detaylar sunmayı başarıyor. Yaptığımız denemelerde Batman: Arkham Asylum oyununda çok başarılı sonuçlar elde ederek CHIP Test Merkezi olarak gerçek üç boyutlu oynamanın keyfine vardık. Çift algılayıcılı kameralarla çekilen üç boyutlu videolar ise yine bu sistemde şaşırtıcı derecede gerçek bir üç boyut keyfi sunmayı başardı. Üç boyutlu görüntü özelliklerinin yanında tasarımıyla da beğenimizi kazanan Samsung 2233RZ, çok şık ve şeffaf çizgilere sahip.

Samsung 2233RZ Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung 2233RZ
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 85
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Ekran 22" Geniş 1680 x 1050
Bağlantı DVI-DL
Parlaklık 300 cd/m²
Kontrast oranı DC 20000:1 (1000:1)
Görüntüleme açısı (Yatay / Dikey 170º / 160º (CR > 10)
Tepki süresi 2D: 5 ms / 3D: 3 ms (GTG)

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

samsung bedavada verse yine almam.....samsung sa sorun sorun sorun......

bedava verirse banada haber ver

samsung crt kullandım

şimdi samsung 740n lcd var,

nazar değmesin hiç şikayetim yok,

herkese tavsiye ederim

teşekkürler samsung ;)

yıllardır samsung kullanıyorum.hiç sorunum olmadı.tavsiye ederim..

Samsung'a laf yok. :)

Panel tipi TN. Bu da demek oluyor ki 260 bin renkten fazla renk gösteremez + görüş açısı ve açıya bağlı renk kaymaları bozulmalar çok fazla olacaktır. İyi bir renk kalitesi için TN panel almayın. Internette arattığınızda testlerde renkle ilgili düşük puanlar aldığını göreceksiniz.

Sen de yorum yaz

Turhost