Alfa işareti nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesinde alfa işareti yapılışı

Alfa işareti klavyede nasıl yapılır? sorusunun yanıtını arıyorsanız, sizler için alfa işareti yapma yollarını anlatıyoruz. Alfa işareti kısayolu var mı? Alfa işareti nedir? İşte yanıtlar...

Alfa işareti nasıl yapılır?

Alfa işareti (?) nasıl yapılır? Alfa işareti anlamı nedir? Bu makalede klavyede alfa işaretine bakıyoruz... Alfa işareti, birçok geometrik sorularda, özel yazılarda ve bu gibi alanlarda sıklıkla kullanıldığı için, bilgisayarda klavye üzerinde basit bir şekilde alfa işaretinin kullanımı aranır.

Klavyede Alfa İşareti

Bu işaretin klavye üzerinde tam olarak karşılığı bulunmadığı için basit bir şekilde hızlıca yapabileceğiniz bir klavye komutu bulunmamaktadır. Bundan dolayı farklı yöntemler kullanarak yazınıza alfa işaretini ekleyebilirsiniz. Bunun içinde farklı yöntemler arasından size kolay gelen bir yöntemi bulabilirsiniz.

Alfa İşareti Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip olan tüm bilgisayarlarda başlat menüsünden karakter eşlemin aratılması gerekir. Programı açtıktan sonra yazı tipi kısmının 'arial' olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bir sonraki işlemde ise gelişmiş görünüm seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu yöntemi kullanarak alfa işaretine ulaşmak istiyorsanız ihtiyacınız olan kod 03B1 kodudur.

alfa işareti

Gelişmiş görünüm kısmında yer alan unicode kısmına kodu yapıştırmanız alfa işaretine ulaşabilmenize yardımcı olur. Bu işlemlerden sonra kopyalanan karakter kısmında alfa işareti yer alır. Seç kısmına bastıktan sonra alfa işaretini kopyalamanız gerekir. Kopyalama işlemini gerçekleştirdikten sonra dilediğiniz tüm alanlarda alfa işaretini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızda bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız ve bundan dolayı karakter eşlem uygulamasını açamıyorsanız, farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz alfa işaretini bulabilmek için en basit yöntem olarak kopyala yapıştır kısmını seçebilirsiniz. Hem farenizin sağ tuşuna basarak hem de CTRL+C / CTRL+V kombinasyonunu kullanarak basit bir yöntem ile ? işaretini yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu yazıdan da kopyalama yapabilir ve Word, Text, dökümanlar gibi alanlarda kullanabilmek için alfa işaretini seçebilirsiniz. Word belgesinde alfa işaretini kullanabilmek için üst başlık kısmında yer alan ekle menüsüne ulaşarak, açılan bölümde simgeler kısmına göz atmanız gerekir. Bu kısımda yazı tipini 'arial' olarak seçebilir ve sol altta yer alan karakter kodu kısmına '03B' komutunu girmeniz yeterli olur.

Okuyucu Yorumları