2 Simit parasına internet!

Türksat'ın KabloTV hattı üzerinden verdiği internet hizmeti UYDUNET, emsalsiz bir kampanya yaptı!

Uydunet'ten, 2 Simit parasına aylık internet...

Türksat'ın KabloTV hattı üzerinden verdiği internet hizmeti UYDUNET, emsalsiz bir kampanya ile yaza giriyor.

"0.99 TL'ye İnternet" kampanyasından faydalanan müşteriler Uydunet'in yeni "Kullandığın Kadar Öde" tarifeleri ile aylık 1 Gb kullanım dahil 6 ay boyunca başlangıç ücretini 1 Mbps için 0,99 TL , 5 Mbps için 4,99 TL, 10 Mbps için ise 8,99 TL olarak ödeyecekler. Aynı zamanda uydunet aktivasyon ücreti de alınmayacak.

Tarife ve kampanyalarla ilgili ayrıntılı bilgiye, 444 0 126 no'lu telefondan veya www.uydunet.net internet adresinden ulaşılabilir.

Basın bülteninden derlenmiştir

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

sırada kim var smile mı yoksa superonline mı?

TTnet yeni tarife çıkardı ve TV reklamlarında, mahkemelik olup olmayacağını göreceğimiz bir reklamla utanmadan "Aylık" 3 liraya internet dedi. Oysa sadece bir günlük 500 MB kullanmak 3 lira. Bu tarife tam kapak olmuş. Sadece 1 liraya aylık internet hemde gerçekten aylık.

Smile bunu yapamaz arkadaşlar. Smile = TTnet. Eğer TTnet benzer kampanya yaparsa bunu eşit rekabet şartlarında diğer ADSL sağlayıcılara vermek zorunda. TTnet kendisi yapmadan Smile yada diğer ADSL sağlayıcılar yapamaz çünkü onlar hizmeti TTnetten alıyor. Superonline fiberobtik altyapısı TTnet'den bağımsız olduğundan o istediği fiyatı koyabilir.

Türkiye'de ADSL hizmeti sağlayıcıların gerçekten bağımsız kampanya verebilmesi için yasal düzenlemeler gerekli. Öncelikle yalın ADSL tercih değil yasal zorunluluk haline getirilmeli. ADSL faturasına hat işletme ücreti getirilmeli. Bu da 15 TL yi geçmemeli. Bu olduğunda telefon altyapısı Telekom'dan kiralanıp, internet altyapısının internet sağlayıcının tercihine bırakılmasının önü açılır. Kendi internet altyapısı olan veya kiralayan ISS Telekomdan sadece bağlantının yapıldığı telefon hattını kiralar. Biz de ev telefonu zorunluluğundan kurtuluruz hat masrafları için makul bir payı internet faturaları aracılığıyla Telekoma öderiz. Fakat dediğim gibi yasal zorunluluk olması lazım yani devletin ilgili kurumları internet hizmetinin veriliş şekli konusuna el atmalı. Kağıt üzerinde ayrı şirketler olan TTnet ve Türk Telekom şirketlerinin nasıl hesaplarının bu kadar birbirine bağlı olduğunu da anlamak mümkün değil. Böyle karmaşık şirket ilişkisi olmaz, yani en azından ciddi devletlerde gelirlerin paylaşılması ve bunun kartel zihniyetiyle yapılmasına izin verilemez. Türk Telekom bu yüzden de yalın ADSL'in önünü açıp TTnet dahil tüm ISS'lere hat işletme ücreti koymalı.

modem(kablosuz) 180 tl yahu alacaktık arkadaşa vazgeçtik. Bende almak istedim 10 metre önümüzdeki caddede var binada yok diye bağlamadılar yin telekoma mahkum ettiler beni.

uydu netin nene hızında olduğunu düşünürsek kampanya da otomatik olarak çöpe gider benim için

kablonet heryerde yok ki geçelim.

peki ya modem ücreti ne olacak?

uydu netin sınırsız 1mbps 29 ttnetin 40 lira daha geçen gün sordum bu ttnet çok kazıkçı bi deneme yaptım ttnette 4gb sınırlıda kota aşım 6bg 30 lira uydu net 1bg 3 lira yapmış bakıcağız ttnet 2 yıllık hüküm bitsin eğer olursa uydunet

ttnete iyi bir kapak olsun... İşte budur, telefonu kapatmaya gittiğimde gördüğüm manzara için şunu söyleyebilirim, zaten ADSL aboneleri sabit telefonlarını kapatıp uydunet ve fibere geçmeye başladılardı bu kampanyayla daha bi hızlanacak gibi. O aldığınız haksız sabit ücreti bu millet size yedirmeyecek inşallah, o çok değerli sabit telefon hatlarınızla başbaşa kalacaksınız...

en çok ilgi çeken kampanyası bana göre iki yıllık sözleşme karşılığında 1 mbps interneti 30 tl aylık ücrete almaları(sözleşme bitene kadar kablo tv ücretsiz) tek sorun modem olmaması
onuda ikinci el sitelerinden bulucağınız bir modemle halledebilir...

Görünce bir an sevindim ama sitelerinden tarifelerine bakınca hayal kırıklığı yaşadım. 5 Mbps bağlantı hızı en ideal hız, onun da sınırsızı 69 TL. Bu fiyatlarla mı rekabet edecekler acaba soruyorum. 5 Mbps ('ye kadar) hızı yap 50 TL işte ya, bu kadar mı zor anlamıyorum.

uydunet uçmuş durumda anlaşılan 1mb paket al 30gb kullan 30 tl ödemantıklı telekomun kazıklarına kıyaslarsak.

ayda 3 tl vermeyi anladıkta kullandığın kadar öde mevzusuyla ayda 3 tl mevzusu birleşince ucuzluk ortadan kalkıyor.bunun neresi kampanya neresi ucuzluk..kimse gerçek manada indirim yapmıyor değişen sadece tarifeler .habire tarifeler üzerinde oynuyolar sadece indirim havası veriliyor ama bizim cebimizden hep fazlası çıkıyor nedense..

biraz önce tarifeleri inceledim. aslında fiyatları hiç fena değil, ama 1 mbps' ye kadar demesi düşüncelerimi biraz pasifleştirdi, ayrıca 1 mbps 29 TL - 5 mbps ise 69 TL, ama arada bir tarife eksik, yani yok...!!! 2 mbps sınırsızı vermemişler, aslında verselerdi iyi olurdu ama yok bu tarife...!!!

ben şu anda 1mbps sınırsıza verdiğim 45 + 1,5 modem parasından bıktım usandım, taahhüdüm 1 - 2 ay sonra bitecek ve TTNET' e bsacağım tekmeyi ve de ben uydunet' e geçeceğim büyük bir ihtimalle...

TTNET' in kalitesiz müşteri hizmetlerinden, yanlış faturalandırmalarından bıktım, usandım...!!! onlara haram zıkkım zehir ziyan olsun ödediklerim...!!!

sanırım interet ya çok ucuzlayacak, yada aşırı şekilde pahalanacak, herkes şimdi kimi toplarsa o kar diyor... Allah sonumuzu hayr etsin...

saygılarımla

Altyapı çok eksik alt yapı olsa bir dakka durmayacam

Arkadaşlar evde ev telefonu yok. wınn almayı düşündüm ama 1 tane olumlu yorum görmedim wınla ilgili en basitinden kuzneim kullanırken gördüm google ye girmek için 2,3dk bekler mi bir insan ? bu eziyet. sinir krizi gecirip pc yi kırcağıma vın alıp gidiyim telefon bağlatıp adsl alym dedim. 30 tl adsl e wercektim aylık 10 tl de telefonun vergileri tutuyo. 40 tl ye gelcekti aylık.
Bizim evde kablolu tv var. uydu nete bakayım bide dedim, 1mbps sınırsız internet 30 tl ve taahhüt şartı yok. bu cazip geldi. adsl den yawaş ama en azından sınırsız ve bağlantı kopma gibi bir şey yok. Adsl kullanıcıları haftada kaç gün netten düşüyor ? kopukluk yaşıyor _? ama uydu nette böyle bir dert yok en azından. Diğer tarilere bakarken kullandığın kadar öde tarifesini gördüm. 5mbps 1gb lı limitli internet aylık sabit 16 Tl. 1gb' ı aşıp kullandığım her +1gb için 3tl daha vericeğimi öğrendim. yani 5mbps lik hızda interneti 4gb lık kullanırsam aylık 25Tl ödeyeceğim. (3gb x 3tl = 9 ) + ( 9tl + sabit ücret olan 16 tl [ bunun içinde 1gb da var, bu bize toplam 4gb eder] = 25TL )

Kısacası aylık 25 tl ye 5mbps hızında 4gb limitinde bir internetiniz olur.
-Adsl in hızı bukdardar değil 1
-Adsl in veya ttnet in en ucuz tarifesine 30 tl verip 1mbps hızla bi kaç gb kullancağıma 31 TL yi uydu netin bu tarifesine veririm 6 gb lık internet kullanırım 5mbps ye. bence şuan için en avantajlısı bu şu piyasada.

Modem fiyatlarına gelirsek dolar hesabından satılıyor modemler, kablolu modemler yaklasık 45-55usd arası yani 70-85 Tl civarları arası bi para evrceksiniz modeme, başka modemle çalışmıyor çünkü. Ama 1 kere veririsiniz adam gibi rahatca internet kullanırısınz. Ben yarın bu tarifeyi almaya gidicem türktelekom a. Kullandıktan sonra evden size iyi veya kötü diye buraya eklerim gene ;)

epi topu hepsi aynı yere denk geliyor bence interneti sınırsızca kullanmak isteyenler birde vodafonunun vodemnet paketlerine baksınlar 7TL ye bir hafta boyunca sınırsız internet vb.. aylık ve günlük paketleride var ödediğiniz para ile istediğiniz yerden internete rahatça erişirim diyenler için önerim.(tabiki bir kereye mahsus vodem almak zorundasınız ya da 3G destekli bir laptop ya da netbook) Bide ben interneti evimde kullanıyorum tüm hafta çalışıyorum akşamdan akşama girerim vs.. deyip ama internetim süper hızlı olsun diyenler için ise adil kullanım hakkı uygulanan NETlimitsiz tarifelerini öneririm. Tahahüt filan imzalamanızada gerek yok (çok kullanışlı)30 gün içinde tarife değiştirmenizde mümkün. Şöyleki yaz geldi ben yazlığa giderken internete neden daha fazla para ödeyeyim telefonumu açtım internetimi 256kbps ye düşürdüm 9TL ödedim 2 ay döndüm tatilden tekrar eski tarifeme döndüm.

Arkadaşlar uyduneti hiç tavsiye etmiyorum.Sakın sakın sakın yanaşmayın.O kadar çok bağlantı kesiliyor ki ben de vardı sözleşmemi iptal ettim.Üzerine de para ödedim.Yakanızı kaptırmayın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play