21:9 Curved IPS Ultra Wide geliyor!

LG, IFA 2014'te dünyanın ilk 21:9 Curved IPS Ultra Wide monitörünü tanıtacak.

21:9 Curved IPS Ultra Wide geliyor!

LG Electronics, Berlin'de düzenlenecek IFA 2014'te en yeni 21:9 Curved IPS Ultra Wide monitörüyle (34UC97) birlikte birçok yeni ve iddialı monitör modelini de görücüye çıkartacak. Dünyada ilk kez Curved IPS ekran ile 21:9 görüntü oranını bir arada sunan 34 inçlik monitör, aynı zamanda mükemmel görüntü kalitesi ve oldukça kolay bağlantı özellikleri de sağlıyor. Üstün performanslı ve modern stil sahibi Digital Cinema 4K Monitör (31MU97) ve çok özellikli Oyun Monitörü (24GM77), (Gaming Monitor) de IFA 2014'te kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Thunderbolt 2 teknolojisi

LG'nin yeni amiral gemisi IPS 21:9 Curved UltraWide Monitör, hem profesyonel kullanıcılar hem de ev eğlencesi meraklılarının ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor. 21:9 oranındaki ekran görüntüsü ve monitöre eklenen zarif bir kavis ile LG Electronics kullanıcılara çok daha kapsayıcı bir izleme deneyimi sunuyor. 3440x1440 piksel çözünürlüklü QuadHD ekranı sayesinde dijital fotoğrafçılar ve film yapımcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak detayda görüntü sağlayabiliyor. Hem PC hem de MAC bilgisayarlarla uyumlu olan LG 34UC97 monitör, USB 3.0'dan dört kat hızlı veri transferi yapabilen Thunderbolt 2 bağlantı noktası ve çoklu cihaz bağlantısı özelliğiyle oldukça kolay şekilde yoğun grafikleri ve videoları görüntüleyebiliyor. Aynı zamanda MAXX AUDIO® ve 7W Stereo hoparlörleri sayesinde her frekansta üstün bir ses performansı sağlıyor.

Dört Full HD monitörün çözünürlüğü tek monitörde

LG Electronics, dünyanın ilk 21:9 Curved Ultra Wide Monitörüne ek olarak Digital Cinema 4K Monitörünü de bu yıl düzenlenen IFA'ya özel ilk defa görücüye çıkartacak. LG'nin Digital Cinema 4K Monitörü, Digital Cinema Initiative'in belirlediği 4K ekranlar için çözünürlük standartlarını karşılamanın yanında, 4096x2160 piksellik çözünürlüğü 31 inç ekrana sığdırarak dört tane Full HD monitörün çözünürlüğünü tek monitöre sığdırıyor. 31UM97, profesyonellerin 4K içerikleri olması gerektiği gibi görmelerini sağlayacak bir görüntü kalitesi sunuyor. Digital Cinema 4K Monitor içerdiği LG IPS 4K ekranı ile oldukça net görüntülerle birlikte geniş bir izleme açısı da sunuyor. Adobe RGB renk alanının yüzde 99'unu tekrardan üretebilen cihaz, film, fotoğraf ve tasarım konularında ideal çözümler sağlıyor. Digital Cinema 4K Monitör hazır donanım ayarlarına ek olarak LG'nin True Color Pro ayarlama yazılımı sayesinde Çifte Renk Alanı da sunuyor.

1 milisaniyeden daha düşük tepkime süresi

Oyuncuların büyük beğenisini toplayacak yeni oyun monitörü 24GM77, en son çıkan FPS (first person shooter) oyunlarının içerdiği hızlı aksiyon sahnelerini rahat bir şekilde görüntüleyebilecek şekilde tasarlandı. 144 Hz'lik yenileme oranı ile en yoğun aksiyon sahnelerini bile titreme yapmadan görüntüleyebiliyor. Ayrıca LG'nin Dynamic Action Sync(DAS) özelliği sayesinde giriş gecikmesini engelleyerek oyuncuların ekranda gördüklerine daha hızlı tepki verebilmelerini sağlıyor. Oyun Modu ve daha tutarlı siyah görüntüler için Black Stabilizer gibi başka dikkat çekici özellikleri de içeren monitör, 1 milisaniyenin altındaki tepkime süresiyle ekran bulanıklığını en aza indirmeye yardımcı oluyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Önemli olan renktir kontrasrtır renkler ne kadar canlıysa okadar iyi apple display monutor gibi canlı olması gerek bir mönütorfe istediğim 8k retina >ıps> min 30 inc > yüksek kons> canlı renkler> 1ms den daha düşük > thunder2

tepkime süresi değil tepki (response) süresi. bir kişi en başında yanlış tercüme ediyor ve ingilizce bilmeyen güruh hatayı papağan gibi tekrarlıyor.

applenin uzman fanboyu konuştu.. şöyle olursa böyle olur vs vs.. 8k retina ips vs ... uzman yaa hanii

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir