32-bit Linux için Chrome desteği sona eriyor!

Google'dan Chrome'u tercih eden Linux kullanıcılarını üzecek bir haber geldi!

  • Onur Seven
32 bit Linux için Chrome desteği sona eriyor!

Google sessizce 32-bit Linux üzerindeki Chrome tarayıcı desteğine son vereceğini duyurdu. Google çalışanı Dirk Pranke en çok kullanılan Linux sürümleri için en iyi deneyimi sağlamak adına 32-bit Linux sürümleri, Ubuntu Precise (12.04) ve Debian 7 (wheezy) için Google Chrome desteğini Mart 2016 başında sonlandıracaklarını açıkladı.

Pranke: "Chrome, bu platformlarda çalışmaya devam edecek ancak artık güncelleştirmeler ve güvenlik düzeltmelerini almayacak. Eğer Precise kullanıyorsanız Trusty'e yükseltme yapmanızı tavsiye ederim" dedi. Açık kaynak Chromium sürümü ise bu karardan etkilenmeyeceği için güncellemeleri almaya devam edecek.

Hala 32-bit Linux dağıtımı kullananlar, Chrome kullanmaya devam edebilmek için sistemlerini 64-bit sürüme yükseltmeleri gerekecek. Bunu gerçekleştirmek istemeyen kullanıcılar ise Chromium'a geçiş yaparak güncelleme ve güvenlik yamalarını almaya devam edebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

siz de firefox kullanın virüse gerek yok

64 bit e geçeriz bizde.

32B pc ile Chrome kullanan olmaz zaten Firefox varken...

Lazım değil zaten hiç sevmediğim bir tarayıcı,çok özgür değil.Seni fazlasıyla takip ediyor.Kapı gibi firefox ve opera var, koy .... rahvan gitsin

@03 Aralık 2015 13:05 Aynen.555

ubuntu precise ve debian 7 etkileniyor bu iki işletim sisteminin üst sürümlerine desteği devam ediyor anladığım kadarıyla..

ubuntu precise ve debian 7 etkileniyor bu iki işletim sisteminin üst sürümlerine desteği devam ediyor

Zaten chromium kullanıyorduk ki. chrome çok fazla veri sızdırıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play