AMD GAME! ile en doğru sistemi seçin

AMD, oyuncuların kendilerine en iyi sistemi seçmelerini sağlayacak yeni projesini duyurdu.

AMD GAME! ile en doğru sistemi seçin
Bu logoyu taşıyan sistem ve donanımlar, gerçek birer oyun canavarı olacak.

AMD, oyuncuların kendilerine en iyi uyacak mükemmel PC'yi toplamalarını sağlayacak AMD GAME! adındaki projesini duyurdu.

AMD GAME! platformu çok çekirdekli işlemcilerle, HD dijital ortamını ve gelecek nesil grafik işleme gücünü tek bir pakette sunuyor. Programa destek veren Acer, Alienware, Logitech ve Microsoft, AMD ile bu konuda güçlerini birleştiriyor çünkü bu paket sayesinde anahtar teslim bir "Oyun için uygundur" PC'si geliyor.

Jon Peddie Araştırma Grubu'nun raporlarına göre, geçtiğimiz yıl satılan PC'lerin 2/3'ü konu oyunlara gelince çok temel seviyede kalıyor. AMD'ye göre ise, AMD GAME! ile kullanıcıların PC oyunlarını en iyi seviyede oynamaları için donanım bilgilerinin çok yüksek olmasına gerek kalmayacak. Bir diğer deyişle, "Acemiler için oyun bilgisayarı" kavramı, bu bilgisayalar üzerindeki AMD GAME! logolarıyla tescillenecek.

Donanımlarda da AMD GAME!

AMD GAME! logosu sadece PC'lerin üzerinde değil, her bilgisayar parçasının üzerinde de olacak. Böylelikle, kullanıcılar kendi bilgisayarlarını da toplarken AMD GAME! uyumlu olup olmadıklarını görebilecek. Ayrıca AMD GAME! logosunu taşıyan PC'ler, AMD Phenom ve gelecek AMD Turion Ultra, Athlon ve ATI Radeon HD 3000 serisi grafik işlemcilerini barındıracak.

CHIP Online Yorumu:
Microsoft'un "Vista Capable" ve "Vista Ready" logolarıyla Vista için yaptığını bu kez AMD, "AMD GAME!" adı altında yapmış görünüyor. Konsollardaki oyunların standart donanıma ve oyun yapımcılarının sadece bu donanıma göre oyun yazmalarıyla uyumsuzluk sorunlarının olmadığını düşünürsek, ileride PC oyunları için de böyle bir standarda ulaşılması mantıklı görünüyor. AMD ve ortakları hangi PC'lerin hangi oyunları oynatabileceğini kullanıcılara nasıl göstereceği de merak konusu. Çünkü bir Half-Life 2 ile Crysis oyun konfigürasyonları birbirinden çok farklı olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Adam akilli bise olursa ii olur.Hala benim ekran karti 512mb (ama x1600 :) ) seninki 256 mb (2600XT DDR4) nie benimki oyunu kasıyo gibi düşünenler var.Yane millet kaç ram var ona bakıyo kandırılıyor.

"Acemiler için oyun bilgisayarı" hehe bu tip insanlar zaten ne grafikten,ne çözünürlükten,ne de performanstan anlarlar,proje güzel ama pazarlamaya zorlayış şekli kötü.

Hoş AMD ile ne kadar güzel bir oyun bilgisayarı olur oda şu günlerde tartışılır...

aslında güzel düşünce
belki oyun üreticileride bu sayede tıpkı konsola oyun yazar gibi yazmaya başlaya bilirler.
biz de yılda bi cüzdanları boşaltmaktan kurtuluruz.
gerçi bu dediklerim sadece hayal. ama iş olur da tutarsaaaaa
intel ve nvidia yı baya zor günler bekliyor demektir.

arkadaşlar oyun pazarı öyle bi hal aldıki artık pc tüketimin adı oyun oldu gencler elinde kasa şu ekran kartı şu kadar ram 4-5 aylık laptopları yenisi geldi bunu satalım ondan alalım .... nereye gidiyoruz anlamadım insanlar teknoloji marketlerde sürekli bişeyler alıyor sanki markette veya pazarda şundan alalım şundanda olsun ihtiyaçmı nekadar ne için kullanılcak .yazık valla keşke gencler o oyunlara harcıyacakları vakti kitap okumaya ayırsa saatler günler heba olup gitmese . bu teknoloji çılgınlığının sonunu hiç iyi görmüyorum .

Bunu yıllardır düşünüyordum hayata geçirmek kısmet olmadı desem kimse inanmaz herhalde :) Bu uygulamada sınırlar iyi belirlenmeli nitekim amd gidip de 3650 ekran kartına bu logoyu yapıştırırsa çok ayıp olur ...

acemiler için oyun bilgisayarı ne demek ya acemi olunca daha dandik özelliklerde oynanabiliyormu.bence bunun sloganı "acemiler için fln deil düşük fiyata bütün oyunlar oynanabilir "olmalı.buda amd nin tipik tekel olma çabaları:D

acemiler için oyun bilgisayarı ne demek ya acemi olunca daha dandik özelliklerde oynanabiliyormu.bence bunun sloganı "acemiler için fln deil düşük fiyata bütün oyunlar oynanabilir "olmalı.buda amd nin tipik tekel olma çabaları:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir