Android 5.0 Key Lime Pie, Mayıs'ta mı geliyor

Apar topar kaldırılmaya çalışılan bu sızıntılar, Android 5.0'ın gerçek çıkış tarihini mi gösteriyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Android 5.0 ve yeni Nexus Mayıs'ta mı geliyor?

Yeni sızan bilgilere göre Android 5.0 "Key Lime Pie", Nisan ile Haziran 2013 ayları arasında yeni bir Nexus cebiyle beraber ortaya çıkabilir.

Google I/O geliştirici etkinliğinin Mayıs 2013'te yapılacak olduğunu düşündüğümüzde, aslında bu bilgi çok da şaşırtıcı değil. Sızan belgeler, Android 5.0'ın yanında yılın üçüncü çeyreğinde iki yeni Snapdrapon cihazının çıkacağını, birinin ise ikinci çeyrekte satışa sunulacağını söylüyor.

Sızıntıyı gerçekten ilgi çekici bir hale getiren gelişme ise, Qualcomm'un Android 5 ve Nexus tarihlerini gösteren sızan yol haritasını yayınlayan web sitelerinin bunları kaldırmasının istenmesi. Şirketlerin yol haritaları sıkça internete sızabiliyor, ancak bu tür bir kaldırma talebiyle genellikle karşılaşmıyor. Bu durum, Qualcomm'un sızan planlarının gerçek olduğu anlamına gelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

hala acemi ötesisin gugıl.. hadi Apple'ı geçtim onun zaten yanından bile geçemezsinde bari biraz microsoftun yeni çıkardığı sistemlerden birşeyler kap dicem ama maalesef nato kafa nato mermer....

@04 Şub 2013 14:32 Google Apple gibi hırsız mı Andavallı Apple fanbotu...

@grezimonk senin beynini yıkamışlar üstüne bi soğuk su içersin artık

Telefonumda ios 6, tabletimde ise jelly bean var ve jelly bean kesinlikle ios 6'ya fark atmış.

o zaman xperıa z alamayalım :D

@04 Şub 2013 14:36 telefonun özellikleri elverişli olduğu için yükseltirler mereak etme :D

çöpün çöpü....

@04 Şub 2013 15:14 asıl çöp sensin cahil Apple fanbotu...

Android 4.2 kullanıpda acemi diyen ios ile kıyaslamaya kalkanın art niyetli olduğunu düşünürüm. Android 4.2 ile İos'a büyük fark attı. Android 5.0'ın dahada iyi olacağını düşünüyorum ve dahada hızlanacağını düşünüyorum. Android kısa sürede 2.1'den 4.2'ye çok büyük yol aldı.

@Ziyaretçi Bugün 14:32 Merhaba ben gugıl, dünyanın sayılı şirketlerinden biride olsakta siz bizden daha akıllısınız,şirketimizin sizden kapacağı çok şey var. şirketi size versek ilgilenirmisiniz acaba? kib . Gugıl

Nexuslar artmali zaten. Gelistiriciler daha yogun hizmet vermeli ve butun telefonlar son cikan guncellemeyi alacak kapasitede olmali herkes guncel kalip android keyfini surmeli.

bu nexus serisi türkiyeye hep bir sonraki modelinin çıkmasına 2-3 ay kala ancak gelebiliyor oda google play fiyatının çok üstünde olarak. google neden türkiye gibi her sene cihaz yenileme hastalığı olan cep telefonu manyaklarının yaşadığı bir ülkede bu telefonları kendi satmaz anlayamıyorum. inanılmaz bir pazarı gözardı ediyorlar.

googleın tek işi yeni işletim sistemi çıkarıp milletin parasını yemek mi.. güncelleme bile gelmiyor doğru düzgün. android kullanıcıları yeni sürümleri uzaktan izlemekle yetiniyor..

@05 Şub 2013 19:47 güncellemeyi google değil üretici firma çıkarıyor.Sitemini üretici firmaya iletmelisin

Samsung Galaxy Mini kullanıcısıyım. Android işletim sistemim 2.3.6 Gingerbread. Çoğu Galaxy modellerine güncelleme geldi fakat benim telefonuma neden gelmedi? Bakmakla yetinmek istemiyorum. Geçen sene mini kullanıcılarına 4.0 güncellemesi gelecek diyorlardı. 2013 oldu ama hala gelmedi.

Hazirandayız zaten niye hala çıkmadı 5.0 versiyonu .

Sen de yorum yaz