Android'den sonra Windows Phone'a da geliyor!

Belki adını hiç duymadınız ama bu cep üreticisi, yeni cebi ve radial kararıyla çok canlar yakabilir!

  • Ercan Uğurlu
Android'den sonra Windows Phone'a da geliyor!

Strategy Analytics'e göre dünyanın 12'inci en büyük telefon üreticisi konumunda olan Micromax, yepyeni bir akıllı telefon modelini daha tanıtmaya hazırlanıyor. Hindistan'ın 2'inci en büyük akıllı telefon satıcısı durumunda olan Micromax, bu yılın ilk yarısındaki başarısını sürdürmek niyetinde.

Yalnızca telefon pazarında değil, aynı zamanda tablet, mobil veri ürünleri ile ses sistemlerinden televizyonlara kadar pek çok alanda yer alan Micromax, şu günlerde yeni Android işletim sistemine sahip akıllı telefonu olan Canvas 4'ün tanıtımına hazırlanıyor. 5 inç büyüklüğünde bir IPS LCD ekranın sahibi olacak olan Canvas 4, Gorilla Glass ile korunuyor. 1280x720 piksel çözünürlüğünde görüntü sunacak olan Canvas 4, 1.2 GHz gücünde dört çekirdekli bir işlemcinin sahibi. Ayrıca 1 GB RAM ve 2000 mAh bataryaya sahip olacak olan cihaz, 9 mm kalınlığında olacak. Alüminyum gövdesi ile tasarımıyla da göz doldurması beklenen telefonun Android 4.2.1 Jelly Bean güncellemesiyle sunulması muhtemel. Cihazın fiyatı ise 295 Dolar olarak belirlenmiş.

Ayrıca Micromax'in yakın zamanda Windows Phone 8 pazarına gireceği de gelen bilgiler arasında. Şu an Nokia'nın en büyük dilimi yediği Windows Phone 8 pastasında; HTC, Samsung ve Huewei de bulunuyor. Ayrıca LG'nin de Windows Phone pazarına döneceğine yönelik söylentiler var. Bakalım Micromax Windows Phone alanında neler yapacak, hep beraber göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Çöp işe yaramaz

Ben ios kullanıyorum en kalitelisi olabilir ama tuzlu android her kesime hitap edebiliyor bu sekilde bir telefon olması gayet guzel bu cepe dandik dersen samsungun %90 ini çöpe atmış olursun

windows phone gelişsin ya

Bumu can yakacak =))

Asya'da Windows Phone baya ilgi görüyor ama bu durumdan en çok Nokia keyif alıyor. Eğer Nokia WP'da tekel olmaya başlarsa WP'nun geleceği için sorun olur. Yeni markaların katılması rekabet için çok önemli. Hayırlısı bakalım.

Dandroid yerine Windows Phone tercih ettim çok memnunum ve o wp daki stabiliteyi Bi nexus 4 te ve iphone da bulursunuz. Wp da uygulama az diyenler o danderoiddeki 150.000 uygulamanın 50 tanesini kullanıyomusunuz acaba . Sonuna kadar Windows Phone Ya da ios öneririm sakın ola dandroid almayın

Sen de yorum yaz