Android Wear hakkında bilmeniz gerekenler!

Google'ın "en özel" Android sürümü Android Wear nasıl çalışıyor, hangi yenilikleri sunuyor?

Şimdiye kadar tanıtılan Android Wear'lı saatler

Şimdiye kadar tanıtılan Android Wear'lı saatler

Şimdiye kadar tanıtılan Android Wear'lı saatler

Android Wear'lı saat tasarımlarını gösteren üreticiler, şimdilik LG ve Motorola ile sınırlı. Ancak HTC, Samsung, Asus ve Fossil, Android Wear platformunu kullanan ürünler tanıtacaklarının sözünü veriyorlar.

Motorola'nın Android Wear'lı akıllı saati Moto 360, gayet güzel görünen yuvarlak bir tasarıma sahip. Moto 360'in hem sağ, hem de sol kola takılabileceği, onu giyenlerin herhangi bir fark hissetmeyeceği söyleniyor. Dönebilen dijital ekranın yanında sağ taraftaki klasik görünümlü düğme simetrik olduğundan, saati döndürdüğünüzde düğmeyi sol tarafa alabiliyorsunuz.

OLED ekran sayesinde pili tasarruflu kullanacağı söylenen Moto 360, iddialara göre safir cam kullanacak. Gerçek saat tasarımına bağlı kalan Moto 360'ın üzerinde herhangi bir şarj kontak noktası veya USB portu bulunmuyor. Moto 360'ın henüz açıklanmayan gizemli şarj yöntemi, kablosuz şarj veya kinetik şarj olabilir.

Kamera üzerinde Galaxy Gear ve Gear 2'nin aksine herhangi bir kamera bulunmuyor çünkü Motorola'ya göre bu klasik tasarıma uymuyor. Samsung'un akıllı saatlerinin aksine Moto 360, sadece Moto X'i değil, daha çok akıllı telefonu destekliyor.

Moto 360, düşük güç tüketimli Bluetooth 4.0'ı destekleyen Android 4.3'lü telefon ve tabletlerle çalışabiliyor. Bunun anlamı, yepyeni bir iPhone 5S'iniz olsa bile Moto 360'ı onunla kullanamayacaksınız.

Yaz aylarında satışa sunulması planlanan saatin muhtemelen plastik ve metal modelleri olacak.

LG, Android Wear'lı akıllı saati LG G Watch hakkında çok fazla bilgi vermedi. Bolca kullanılan G harfleri yüzünden ilginç bir telaffuza sahip olan saat, Moto 360'ın aksine kare şeklinde.

Google'ın Haziran ayındaki IO konferansında Android Wear hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Dandroid.........

Çöp kutusu....

kaç pere? .

tamamen çöp...

@01 Nis 2014 11:42 apple veya microsoft'un varmı S:Fsd:F

akilli saat yerine türkiyede navigasyonu aç

Dandroidçilere giydirecekler gene :D Samsung plastiğini yapar yakında 1.500 TL bayılır sevgili hem dandroid hem plastik severler :D

Alay edin bakalım, yakında hepinizin kolunda olacak

Akıllı saatlere karşı biri olarak Moto 360'ı çok beğendim açıkçası. Tasarım gerçekten çok hoş ve aynı zamanda fitness özellikleri ile işlevsel. Gel gör ki iphone ile çalışmayacağı söyleniyor çok yazık. Sırf bu yüzden almam sanırım.

Wp gayet guzel kardes bedava bavigator cortana now'dan daha iyi baska bi seyi yok zaten saatin

Fanboylar yine burayı ba?mı?

Bende uygulama yükle.iyor Angele eye w8

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir