Animasyonlu GIF'ler Facebook'ta!

Bir zamanların eğlence aracı olan bu dosyaları, artık Facebook'a yüklemenin bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'ta animasyonlu GIF göstermenin yolu!

Facebook'un animasyonlu GIF'leri desteklememesi sizi üzüyor mu? Bunu normal yollardan yapmanız hala mümkün değil, ancak artık kolay bir çözüm var.

GIF dosyalarını bulmanıza yardımcı olan Giphy, bir kod yoluyla GIF dosyalarının Facebook'ta hareketlenmesini sağlıyor. Bunun için Facebook'a bir bağlantı yapıştırmanız yeterli oluyor. Seçtiğiniz GIF dosyasının URL'sini yapıştırmanız, veya sayfadaki "share GIF" bağlantısına tıklamanız yeterli. Böylece Facebook'ta paylaştığınız GIF animasyonu, üzerine tıklandığında hareketli hale geliyor.

 

Yöntemin tek dezavantajı, URL'nin Giphy'ye ait olması. Ancak GIF meraklıları için bu önemli bir şey değil. Bu arada Giphy'ye olan rağbetin şu sıralar hizmeti yavaşlattığını söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Şimdiki gifler bile HD kalitesinde :D

Tıklandığında hareket etmesi kötü

bir zamanın eğlencesi mi!!?? hâlâ kullanılan birşey nasıl "bir zamanların eğlencesi olarak tarif edilir? chip online; geçmiş zaman şimdiki zaman durumundan mı haberiniz yok!

@31 Ağu 2013 16:51 Super zekali arkadas. Eskiden video paylasmak bu kadar kolay degildi, hareketli gif dosyalari populerdi. Sen yeni yetme oldugun icin bunlari pek bilmezsin.

@31 Ağu 2013 22:07 Aşırı süper zekalı arkadaş, adam haklı gifler hala kullanılıyor.

@31 Ağu 2013 22:07 ağır olmuş :)))

Googleplus gibi olması lazım giflerin ekranı kasmadan aynı an da 20 tane gif varsa hepsini yükleyip kasmadan sırasıyla izlenebilmeli. Googleplus bu yönden bayağı önde olduğunu söyleyebilirim sadece facebookdaki gibi tanıdık insanlar yok onun yerine yeni insanlarla tanışıp sohbet edebiliyorsunuz bunun için paylaşımlar ayrı tat vermektedir.

Denemedim Ama Güzel

Sen de yorum yaz