Apple, şimdi de S4'ün peşinde!

Samsung'la kavgası bir türlü bitmeyen Apple, şimdi de diline Galaxy S4'ü doladı...

Apple, şimdi de S4'ün peşinde!

Apple ile Samsung arasındaki bitmek bilmez kavgaya Galaxy S4 de dâhil oldu: Apple, halen devam eden davaya konu olan cihazlara, beş farklı patenti ihlal ettiğini iddia ettiği S4'ün de eklenmesini talep etti.

Kendisine ait patentleri izinsiz olarak kullandığı gerekçesiyle Samsung'dan şikâyetçi olan Apple, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde devam etmekte olan davaya bakan mahkemeye geçtiğimiz Salı günü dilekçe göndererek, Galaxy S4'ün de dava konusu cihazlara eklenmesini talep etti. Dilekçede Apple şu ifadeleri kullandı: "Galaxy S4 Apple'ın eline 27 Nisan tarihinde geçti. Vakit geçirmeden patent ihlal analizine başlandı. Samsung'un Android Jelly Bean işletim sistemi üzerinde yaptığı uyarlamalar dâhil olmak üzere sekiz iddia konusu patente bakıldı. Bu analiz, Galaxy S4'ün, şu an dava konusu olan cihazlarla aynı şekilde Apple'a ait beş patenti ihlal etmekte olduğunu gösterdi." Söz konusu patentlerin ikisi kullanıcı arabirimiyle, ikisi Siri'yle, biri ise veri eşleme ile ilişkili.

Apple, patent haklarının ihlal edilip edilmediğini belirlemek için Samsung ve Google'a ait kaynak kodlarını Haziran 2012'den beri analiz ediyor. Firma, Samsung'un kaynak kodunu paylaşırken zorluk çıkardığını, Google'ın ise kaynak kodunun büyük kısmını ancak 31 Mart tarihinde paylaştığını iddia ediyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Bu apple da sıktı artık.

siz veriyor musunuz ios un kodlarını? onlar da vermez tabi.

Abarttılar iyice. Bir tek onlar telefon yapacaklar sanırım dünyada.

Ayyy Apple yeter artık iyice saçmaladın !!!!!!

bknu çıkardı apple

Bence google gibi firmaların suçu biraz da. Aynısını yapacaksın Apple'a bak bakalım devam edebiliyor mu.

Apple iyice şaşırdı. Baktı kendi bişeyler yapamıyor bari çamur atayım diyor. Kendisinin yapabildiği sadece daha büyük telefon çıkarmak.Yahu adamlar 1 ay olmadan 10 milyon barajını aşmışlar, sen otur da davalara ayıracağın vakti Iphone'u geliştirmeye harca.

işte buna şey korkusu diyorlar anladınız siz

Apple artık kapatılmalı korktuğu rakiplerini mahkemeleri kullanarak engellemeye çalışacaksa hiç varolmasın daha iyi...

Apple dava etmekte oldukça haklı bazı android severler gerçekleri göremesede....

@25 May 2013 17:58 atma Apple fanboyu... efendin piyasada tekel olmaya çalışıyor o nedenle patent davalarını kullanıyor senin gibi cahil köleler bunu anlayamaz...

Apple yeter artık ha herkesle kavga etmeye başladı daha iyisini yapamıyor milletin yaptığına bahane bulmaya çalışıyor artık birisi Apple dur desin.

Apple baydin artik. Her şeyi dava edecegine yaraticiligini geliştir

@25 May 2013 19:02 NE ZAMAN GELİŞTİRDİ Kİ? bir mp3 çalar telefon satmaktan bu yaygarayı anca Apple koparırdı, akıllı telefon İphone`dan öncede vardı, İphone tasarımı hatta menü simgelerine kadar; 2 Sony mühendisinin e-mail tasarım paylaşımlarından arak!

Android kaynak kodları apple ın elindeyse bunu hiç bir şekilde kullanmadıklarını google nereden bilecek? ios 6 dan sonra bir çok şeyin androidden kopya çekilmesine google neden hiç ses çıkarmadı o da ayrı bir konu.

@badwizard Merak etme doğrudan kodu kopyalayamazlar programlama dilleri çok farklı. Ama fikir çalma olayını bence çok abartıyorsunuz. Kullanıcının işine gelen bir olayı kötü gözle yorumluyorsunuz, şirketlerin istediği da tam budur işte, MARKA BAĞIMLILIĞI. Apple, apple hayranları diyorsunuz ama bir sürü Android'e, Google'a körü körüne bağlanmış hayranlar var hatta Apple hayranlarından bile fanatiklerini size bu sitede örnek gösterebilirim. Rekabetin kullanıcılara sağladığı faydayı telekomünikasyon alanında çok rahat gözlemleyebiliyoruz. Kaldı ki, o çok tartışmalı bildirim merkezini ilk olarak Android icat etmedi. Bunun gibi pek çok şeyi Apple veya Google ilk olarak icat etti sanıyoruz ama işin aslı öyle değil.

@26 May 2013 02:48 Eminmisin şampiyon, ne kadar programlama biliyorsun bir fikrim yok ama apple kaynak kodlarını senin olmaz dediğin gerekçeyle talep etmişti zaten.

batsın apple

GEcen yildan beri piyasa degeri 170 milyar dolar eridi saldiracak yer ariyor normaldir. 5 yila kalmaz piyasa degeri 100 milyar dolarin altina iner bunlar daha iyi günleri epilin

Apple a ne bu düşmanlık onu anlamıyorum her ikiside kendini ispatlamis . Yoksa apple size push mu yapti :)

Kendi Ulasamadigi cigere mindar demiş )))

""Galaxy S4 Apple'ın eline 27 Nisan tarihinde geçti. Vakit geçirmeden patent ihlal analizine başlandı."" şu cümle herşeyi özetliyor aslında. Sİnekten yağ çıkarırmıyız derdindeler. Steve Jobs tan gelen bencillik Apple ye sirayet etmiş durumda. Kendilerini dünyanın merkezi zannedecek kadar hayal alemindeler ve kendileri haricinde hiç bir şeye tahammüleri yok. İşin kötüsü ne yaparlarsa yapsın onları destekleyen marka düşkünü insan sayısı gönüllü köleliğe razılar. Apple olarak daha güzel modeller üretmenin peşine düşmeyi, kullanıcıları kendilerine köle etmenin dışında da bir yaşam olduğunu unutmuşlar.

Büyüksün baba Samsung =)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir