iPhone 15 Pro'nun titanyum çerçevesinde renk değiştirme sorunu çıktı

Apple, iPhone 15 Pro'nun titanyum çerçevelerinin renk değiştirmeye başladığına dair şikayetler sonrasında resmi bir açıklama yaptı.

iPhone 15 Pro'nun titanyum çerçevesinde renk değiştirme sorunu çıktı

Apple’ın söylediğine iPhone 15 Pro ve Pro Max’lerin titanyum çerçevelerinde bir renk değişimi yaşanabilir, ancak bu durum normal. Güncellenen bir destek belgesine göre cihazların titanyum çerçevesinde bu geçici renk değişimi yaşanabiliyor.

Apple’ın açıklamasında “Cildinizdeki yağ, dış bandın rengini geçici olarak değiştirebilir. iPhone’unuzu yumuşak, hafif nemli, tüy bırakmayan bir bezle silmek, orijinal görünümünü geri kazandıracaktır” deniliyor. iPhone üreticisi, iPhone’unuzu tiftiksiz bir bez kullanarak veya Apple’ın 619 TL'ye sattığı Parlatma Bezini kullanarak temizlemenizi öneriyor.

Resmi doğrulama, iPhone 15 Pro cihazlarının titanyum çerçevesinde görünür renk değişimleri ve parmak izleri bulunan görsellerin internette ortaya çıkmasının ardından geldi. Renk değişikliği sorununun uzun vadede iPhone 15 Pro kullanıcılarını nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor.

Şirket, bu ayın başlarında düzenlenen Wanderlust etkinliğinde iPhone 15 ve iPhone 15 Pro'nun yanı sıra Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9’u da tanıttı. Apple, iPhone 15 Pro ve Apple Watch için “tüm metaller arasında en yüksek güç-ağırlık oranlarından birine sahip olan” uzay aracı sınıfı titanyum alaşımı kullandığını söylüyor.

Bu nedenle 2023’ün üst seviye iPhone’ları, daha önceki iPhone 14 Pro ve Pro Max’ten daha hafif.