Apple, üçüncü çeyrek karını açıkladı!

Apple'ın üçüncü çeyrek raporu, dev firma hakkında bakın neler söylüyor!

Apple üçüncü çeyrekte 6,9 milyar dolar kazandı

Apple, 2013'ün üçüncü çeyreğine dair finansal raporlarını yayınladı. 35,3 milyar dolarlık cirodan, 6,9 milyar dolarlık kar açıklayan Apple bu dev rakamlara rağmen, geçen yıla oranla önemli bir düşüş yaşamış görünüyor. Geçen yıl aynı dönemde 35 milyar dolarlık ciro aynı olmasına rağmen 8,8 milyar dolar kardayken, bu yıl kar oranında  %21,6 oranında düşüş görünüyor. Firma dördüncü çeyrekte de 35 milyar dolar düzeyinde ciro yapmayı bekliyor.

Firmanın iPhone satışları artarken, keskin bir rekabet yaşadığı tablet piyasasında, Android tabletlerin piyasadaki varlığını arttırmasıyla iPad satışları %17 oranında azalmış durumda. Benzer bir düşüşün yakında iPhone telefonlarında da yaşanması bekleniyor. Piyasaya giren Windows telefonların ve gücünü gittikçe arttıran Android'in karşısında iOS telefonların yakın zamanda güç kaybetmesi analizcileri şaşırtmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

ya nasıl is bu ya tim cook bombalarì patlatıcaz diyo chip hala apple güç kaybedicek diyo :D

Yıllardır Kendini tekrarlıyorlar...Eğer kendilerini yenilemezlerse bu rakamları mumla ararlar...

Ucuz iphoneyi çıkarsa kar eder

bir şirket 6,9 MİLYAR dolar kar ediyor ve düşüşte oluyor. Allah bu kapitalist sistemden bizi korusun 10 sene sonra ülkeyi satın alacak herifler.

apple bu kafayla giderse daha çok okuruz bu haberleri. az ürünle çok şey başarmak zordur, bunu biliyoruz ama artık az ürün yetmiyor.

açık kaynağı severim kullanırım da ama ios ve ipad androidden iyi.Doğruya doğru..

@27 Tem 2013 15:23 sadece daha stabil. okadar. herzaman kullanıcı dostu olan android dir.

iPhone 5S veya 6 Çıktığında bir yükseliş yakalarlar.. Tabii karşımıza ekranı büyütüp başka özellik eklemeden verirlerse o zaman bilemem :) Özellikle ekran çözünürlüğü ısrarla 640 P de sabitlenmiş duruyor. Bari 1080 P Yapmıyorsan, 768 P Yap.

@27 Tem 2013 15:45 büyük ekran yaparlar ama fazla buyuk olmaz 4.3 inç olur

Aynı tasarımla iphone piyasaya girerse daha da düşer. Öyle görünüyor ki telefonu inceltip donanımı hizlandiracak. Aynı tas aynı hamam.

bi kaç kişinin elinde iphone patlar.

Kaç yıldır aynı haberler fakat birşeyin olduğuda yok

batış kaçınılmaz... bunu asla engelleyemiyecekler...

On kameranın yerini Değiştir bir mikrofon daha ekle kulaklık jakı ni üste al telefonu incelt felan filan klasik sayıdan s e geçme durumu

ayin 20sinde acikladi siz yeni haber yapiyosunuz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play