Aralık ayında hangi web tarayıcıyı kullandık?

Web tarayıcı savaşları tüm hızıyla devam ediyor. IE düşüşünü sürdürürken Firefox yine yükselişte...

  • Selim Öztürk
Aralık ayında hangi web tarayıcıyı kullandık?
Net Applications'un yayınlanan son raporuna göre IE kan kaybetmeye devam ederken, Firefox kullanıcı kitlesini arttırmayı sürdürüyor.

Web tarayıcıları arasında devam eden çetin mücadele tüm hızıyla kaldığı yerden devam ediyor. Her ay Net Applications isimli araştırma şirketinin yayınladığı rapor doğrultusunda yayınladığımız en çok kullanılan web tarayıcıları listesi, bu ay da bir değişiklik göstermedi ve Microsoft Internet Explorer için ibre yine aşağıyı gösteriyor.

Net Applications tarafından yayınlanan ve Aralık ayını kapsayan son bir rapora göre Microsoft Internet Explorer'ın web tarayıcı pazarındaki kullanım oranı %69.77'den(Kasım ayı sonucu) %68.15'e düştü. Diğer bir deyişle Internet Explorer'ın aylardır süregelen düşüşü bu ay da sürdü.

Internet Explorer'ın ardından web tarayıcı pazarının iki numaralı ismi olan Mozilla Firefox ise Aralık ayını %21.34'lük bir oranla kapatırken, Apple Safari ise %7.93'lük bir oranı yakalamayı bildi.

Google'ın web tarayıcısı Chrome ise %1'lik barajı geride bırakarak Aralık ayını %1.04'lik oranla kapattı. Opera ise %0.71'lik oranla yerinde sabit kaldı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz