Artık Sayısız Cihaza Müzik Yayını Yapmak Mümkün

Qualcomm Broadcast Audio kullanıcılarına sayısız Bluetooth kulaklığa ve hoparlöre aynı anda müzik yayını yapmasında yardımcı oluyor.

Artık sayısız cihaza müzik yayını yapmak mümkün

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), bugün iştiraki Qualcomm Technologies International Ltd.'in Broadcast Audio teknolojisinin Qualcomm® SnapdragonTM 845 Mobil Platformu'nda bulunduğunu duyurdu. Qualcomm Broadcast Audio, bir Bluetooth kaynağının sayısız kulaklığa ve hoparlöre neredeyse kusursuz eşzamanla yayın gerçekleştirmesi için tasarlandı. Bu teknoloji, Bluetooth'un birden-çok ses yayınında kullanılmasını destekleyerek geleneksel Bluetooth'un yeteneklerinin genişlemesine yardım etmek için tasarlandı. Qualcomm Broadcast Audio çoklu hoparlörleri, paylaşımlı kulaklıkları ve tek bir akıllı cihazdan aynı müziği dinlemeyi veya sesli kayıt dinletilen grup turlarını destekliyor.
 

Qualcomm Broadcast Audio özelliklerinin arasında;

  • Daha kolay kurulum, cihazların eşleşmesi ve cihaz yönetimi kullanıcılarına hangi cihazların katılacağının yönetiminde yardımcı oluyor.
  • Bluetooth'un menzilindeki sayısız cihaza yayın.
  • Dahili sağlamlık, otomatik yeniden iletim ve paket kaybını gizleme.
  • Gizlice dinleme riskini azaltmak için tasarlanan şifrelenmiş ses yayını bulunuyor.

Snapdragon 845 Mobil Platformu'na ek olarak Qualcomm Broadcast Audio'da aynı zamanda Qualcomm Bluetooth Audio Çip-üstünde-Sistemi'nin menzilinde bulunuyor. Bu menzilin içerisinde kablosuz kulaklıklar ve işitme cihazları için CSR8670, CSR8675, CSRA 68100 ve yakın zamanda tanıtılan QCC5100 düşük güçle çalışan Bluetooth ses çip-üstünde sistem serisi de bulunuyor.
 
Halihazırda Qualcomm® Bluetooth Audio Çip-üstünde-Sistem temeline sahip cihazları geliştiren müşterilerimiz için yazılım güncellemeleri de bulunuyor. Böylece Qualcomm Broadcast Audio'da birçok ürüne satış sonrasında dahi bir özellik olarak eklenebiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost