Avea ve TTNET, Türk Telekom altında birleşti!

Avea ve TTNET birleşti, her iki marka da tarih oldu! İşte yeni markaları ve fazlası...

Avea ve TTNET, Türk Telekom altında birleşti!
Yeni Türk Telekom logosu

Türk Telekom, entegrasyon süreci kapsamında yola tek marka olarak devam etme kararı aldı. Böylece Avea ve Ttnet markaları, Türk Telekom markası altında birleşmiş oldu.

Birleşme sonucunda Avea ve Ttnet markaları artık kullanılmayacak. Avea'nın satacağı telefonlarda ise Avea yerine Türk Telekom yazacak. Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, marka birleşmesi sırasında işgücünde herhangi bir kesintiye gitmediklerini, birleşme sayesinde yolculuk yapan müşterilerine daha fazla bağlanma imkanı sunacaklarını söyledi.

Birleşme, şimdiye kadar Avea ve Ttnet'in ayrı olarak sunduğu hizmetlerin tek bir yerden, tek mağazadan ve tek internet sitesinden erişilebilir olacağı anlamına geliyor. Avea, Ttnet ve Türk Telekom'un internet, ev telefonu ve mobil hizmetleri 27 Ocak 2016'dan itibaren "Türk Telekom" markasıyla kullanıcılara sunulacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 41 Yorum

Benim cihaz da hala Avea yazıyor ?

@26 Ocak 2016 13:10 abi konuyu okumadın mı yarından bahsediyor 27 ocak diye yanii

@26 Ocak 2016 13:10 yarından itibaren Aveanak yazacak! :))

Hayır avenak yazmıyor turk telekom yaziyor

@27 Ocak 2016 18:17 Ne Turk Telekom'u, yalan söylemeye utanmıyor musunuz, mobil iletişimde halen Aveanak yazıyor! Kuru kuru dayanaksız polemik yapmayalım lütfen.

Playstoreda online işlemleri dün güncellemişler avea kaybolmuş

Merak etmeyin sizden nefret edildiği sürece ne yapsan fayda etmez.ÖNCE ADAM GİBİ HİZMET SUNUN?

aklı Türk Telekom'dan uzak durur...

Sayın @subita Ne demek istedi tahmin edelim: A) Aklı olan Türk, Telekom'dan uzak durur.. B) Akıllı Türk, Telekom'dan uzak durur... C) Aklı Türk Telekom'dan uzak durur.. D) Aklı ve haklı Türk, Telekom'dan uzak durur.. E) Üçü birleşse bunlardan bir cacık olmaz.. F) Hepsi

@26 Ocak 2016 18:18 aynen... aklı olan uzak durur... nasıl eksik yolladıysam...

@subita yani A şıkkımı yine eksik yazmışsın "Aklı olan Türk Telekom'dan uzak durur.."

@27 Ocak 2016 02:10 haber konusu olunca yazmama gerek kalmaz diye düşündüm...

@27 Ocak 2016 02:10 ve @subita saygıdeğer katılımcılar doğrusu, ''aklı olan, Türk Telekom'dan uzak durur'' olmalıdır. ''Oku baban gibi, eşek olma'' veya ''oku, baban gibi eşek olma'' örneğinde görüldüğü gibi virgülün hayati önemini ortaya koyarak anlamı belirgin hale getirir. Türkçemizi koruyalım doğru kullanalım arkadaşlar. W. Churchill ''dayağa karşıyım fakat kim ingilizceyi kötü konuşursa içimden onu bir güzel pataklamak geçer '' demiş.

@27 Ocak 2016 02:10 Müsamereye kaldırılmış öğrenci gibi yorma subita'yı. Bu platformda düzeyli ve Türkçe imla kurallarına ehemmiyet veren ender katılımcılardan olduğuna şahidim.

satacaklar batırdılar kaçıyorlar. özelleştirip denetlemezsen olacağı bu. 4 ayda kopan kabloyu tamir edemediler hesab edin ne durumdalar. fahiş internet 3. dünya ülkesinde olan download upload hızları akn saçmalığı berbat altyapı.

@26 Ocak 2016 14:36 nereye kacacakalar güldürmeyin insanı;)

AKK arkadaş AKK isterse 1000 kere isim değiştirsin, AKK'yi sınırsız diye itelediği sürece gözümde küçük firma.

Eşeğe altın semerde vursan eşek eşektir. Tabelayı değiştirdiniz peki yeni bir zihniyet değişikliği olacak mı? Yoksa Nasreddin Hocanın gelinine kusur işleyip, kundurayı birbirine sürtüp gıcırtı çıkararak kusurunu örtbas girişiminde dediği gibi, -hadi gıcırtısını gıcırtısına benzettin peki kokusu ne olacak? Yakında göreceğiz büyük bir zihniyet ve hizmet değişikliğine giderek beni yanıltmalarını çok isterim..

Adının farklı olması bizi kazıklamayacağı anlamına gelmiyor ne yazıkki.

3 rezil şirketi tek rezalet altında toplamaları rezilliklerini örtmeyecektir

Aylık 130 liraya bana kotasız internet satacaksın ve 8 mbps internet sağlayamayacaksın. Sözleşme yapmak bizim hatamız sizi tekel yapmak ise bizim üstümüzün hatası. Haketmediğiniz her kuruş çıksın sizden inşallaah.

TTNET’in açılımı zaten Türk Telekom Net değil miydi? Üçü birleşince, Net kelimesi aradan kalkınca ne olacak? Rezalet ve müşteri memnuniyetsizliğinin başına ''Türk'' konularak milliyetçi mukaddesatçı olacak, müşterinin hassas duyguları okşanacak bu da yeni atılım mı sayılacak? Yine de hayırlı olsun fakat bir gelişme olmayacaktır. Benim 8Mbit hız yerinde sayacak Faturanın antetinde logo değişecek! Arapa çok para kaptırdık adını bari Lübnan T-Kom koysa da ''Türk'' ismini heder etmese iyi olacaktı.

@26 Ocak 2016 18:02 Arapa denmez...Arap' a denir umarım alıngan değilsindir.

@27 Ocak 2016 12:47 Niye alıngan olayım, hataların yerleşmemesi için dostça uyaralım, doğruya katkımız olsun. Doğrusunu yazarken yapıcı bir dil kullanılmasına özen gösterelim. Düzeltme için teşekkür ederim.

Kötü imaj, berbat hizmet, altyapıya yatırımsız fahiş fiyat uygulamaları, tekelci bana bir şey olmaz mantığı ile küstah zihniyetinin adını ne koyarsan koy müşteride oluşan algıyı değiştirmeye yetmeyecektir. Türk-Telekom ismi gerçekten sempatik logosuda fena olmamış, Recep İvediğin partide giydiği kırmızı komik ceket gibi ortalığı yakıyor ambians iyi fakat tüketici de aptal değil. Temkinle yaklaşıp hizmet değişikliğine fiyatlara gözatıp kararını verecektir. Başında ''Türk'' olması her ayıbı örtmez

Artık Ttnet'e değil Türk Telekom'a söbebilirsiniz.

İsminde Türk ibaresi olduğu için Turkcell kullanıyordum. Artık Türk Telekom kullanırım. Evet milliyetçiyim...

@26 Ocak 2016 21:01 İyi de ne biçim milliyetcisin anlayamadık...Bu firmanın sahibi olanlar su katılmadık ARAP. ?? Türk firması değil ki ? Bu ne biçim milliyetçilik ? Herhalde Arapsın ama farkında değilsin..

@26 Ocak 2016 21:01 İkiside Türk adını taşıyor niye hemen ötekini satıyorsun? Milliyetçi liyakatla sadık olmaz mı? Üstelik tercih ettiğin şirketin rantı sahipleri olan Lübnan'lılara gidiyor. Milli çıkar menfaat bunun neresinde güzel dostum? Ben milliyetçi değilim kendimi yurtsever olarak tanımlarım ve hayatta ulusumla değil şahsımın başarısı ile ön plana çıkmak isterim. Ha özüne yabancılaşmış mankurtluğa bende karşıyım, ülkenin tarihini kültürünü elbette bileceksin.

@27 Ocak 2016 12:52 Arap değil Kürt kökenliyim... :)

@28 Ocak 2016 00:27 Kürt ''kökenli'' diye yumuşatmanıza gerek yok, açıkça ve mertçe Kürt'üm yazın bunda ne var?! Aslını inkar eden haramzadedir. Burada Türk-Kürt diye bir polemik çıkarmayalım. İnsan ne ise odur hepsi bu! Ben T.C. vatandaşıyım ama hobi olarak Kürt'üm varmı böyle saçmalık? Kürt ve Türk bu ülkenin asli unsurudur ve bu coğrafyanın saygın kadim halklarıdır.

Bundan başka birleşecek bi şey kalmadı çünkü daha önce italyanlar Aria ile piyasaya girdi ama götüremedi daha sonra Türk Telekom Aycell'i başlattı oda olmadı ve sonuçta Aria ve Aycell birleşti AveA oldu yani AveA yuvaya dönmüş oldu

İsterse 100 kere isim değişsinler Uydunet devamm...

Yazı yazmayı bilmeyenler, yorum yazmak için kendinizi heder etmeyin.

TTNET canım ciğerim onu çok özleyeceğim :/

Türk Telekom öteden beri kıl bir marka. Ttnet neyse de Avea markası için hiç iyi olmadı. Rakipleri sevmiştir şimdi. Ben şahsen sözleşmem bitince tekrar düşüneceğim ??

Avea gibi bi marka varken türk telekom nedir ya ?

Benim 27 ocakta turk telekom yaziyordu ama 28 ocakta 4.5g hat aldiktan sonra avea yazmaya basladi. Acaba neden boyle bilen varsa yazsin?

geyiği bırakalım bizim evde fiber internet olacak mı ? ben buna bakarım...

Arkadaslar neyin kavgasini yapiyorsunuz ...turkcell isvece ait ...türk telekom lübnanlilara aot bilmem kac yilligina... vodafone ise zaten ingiltere....AVEA iyiydi yazik oldu ama herhango bir ücret artisi olmadi ..

@02 Şubat 2016 04:21 şimdik ben miliyetçi olarak hangisini aliyim hepsi yabancıymış yaw, ülke elden getmiş

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir