Az bilinen 5 işletim sistemi

Windows, MacOS, Ubuntu... Bu işletim sistemlerinden sıkılanlar için az bilinen 5 alternatif...

Az bilinen 5 işletim sistemi

İşletim sistemi kuşkusuz bilgisayarınıza kurabileceğiniz en önemli yazılım. Bir işletim sistemi olmaksızın yüzlerce dolarlık silikon çipli, ekran kartlı o kasanız tamamen faydasız.

Bir çoğumuz bir Windows olmaksızın yapamayız ama dünyada ücretsiz sayısız alternatif de var. Eğer Microsoft veya Apple saflarındaysanız, şöyle yazılımların vahşi doğasına çıkıp, ikinci işletim sistemini deneme şansına sahipsiniz. Sonuçta çeşitlilik hayatın tadı tuzu.

Burada yine Ubuntu gibi çok bilinen Linux dağıtımlarını da gözardı edeceğiz. Galerimize tıklayarak bu çok daha az bilinen 5 alternatif işletim sistemini inceleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bunlarla uğraşmak bence zaman kaybı.

Hepsi çok basit ve ilkel . . .

Forever XP : ))

XE dedenizden mirasmi kaldi

"Bunlarla uğraşmak bence zaman kaybı.

Hepsi çok basit ve ilkel . . ."

Zaman kaybı kişiden kişiye değişebilir. Birisi balık tutmaktan hoşlanır, kimisi için zaman kaybıdır kabul buna lafım yok ancak "Linux ve BSD" asla basit ve ilkel değildir. Ki hala XP gibi çağdışı -ki bunu Microsoft'ta söylüyor- bir işletim sistemini savunduğunuzdan dolayı bunun gibi şeyleri bilmenize olanak yok. Fanatiklik yapmanın hiç anlamı yok!

Xp le neden ugrasılırki mis gibi ubuntuuu var

windows varken boş bunlar bırakın ubuntu mubuntu boş işler

hepsi çok basit ve ilkel diyen birinin forever xp demesi çok garip. sizde ilkellikten kurtulmalısınız bence...

XP'de bir yere kadar bir süre sonra onun zamanı geçecek kullananlar olur tabi

Pardus'a gereken desteği vermeliyiz.

İlla ki windows ya da MACos ile çalışmanızı gerektirecek yazılımlar kullansanız bile pardus'u ikinci işletim sistemi olarak kullanabilirsiniz.

Ubuntu da gerçekten stabil ve güzel bir işletim sistemi ama pardus bize ait. Gereken desteği görürse en azından ubuntu kadar başarılı olacağına inanıyorum...

Sen de yorum yaz