BBM: BlackBerry 10 için ilk bozgun

BlackBerry 10 ile tanıtılan, heyecan verici, çok şey vadeden hizmetin sonu çok çabuk geldi!

  • Ender Duman
BBM: BlackBerry 10 için ilk bozgun

BlackBerry'nin yeni işletim sistemi BB 10 ile birlikte tanıttığı müzik indirme ve paylaşım uygulaması BBM Music, çok kısa sürede sonlandırıldı. Aylık üyelik sistemiyle çalışan uygulama sayesinde kullanıcılar 50 kadar parçayı indirebiliyor, arkadaşlarının parçalarını dinleyebiliyorlardı.

Müziği gerçekten sosyal bir deneyim haline getiren uygulama ilk kullanıma sunulduğunda çok şey vaat ediyordu. Hem iTunes gibi online mağazalara hem de Spotify gibi müzik dinleme sitelerine alternatif olması planlanan BBM Music, firmanın beklediği ilgiyi görmemiş olacak ki Haziran ayından itibaren artık hizmet vermeyecek. Mevcut kullanıcılar Nisan ayı faturasını da ödedikten sonra üyelikler sonlandırılacak. Ama BlackBerry sadık müşterilerine bir jest yapmayı unutmamış: Kullanıcılara bir aylık Rdio premium üyeliği ikram edilecek.

Peki, BlackBerry'nin mobil cihaz savaşındaki pek çok cepheden biri olan müzik cephesinden çekildiğini gösteren bu kararı, firmanın zor günler geçirdiğine işaret ediyor olabilir mi? Firmanın ve platformun geleceği tüm bilişim dünyasının merak ettiği bir konu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

BBM Music, blackberry 10 ile tanıtılmadı ki!?! Daha önceden oluşturulmuş bir servis idi. Lütfen bilgilerinize emin olduktan sonra haber yapın

Nokia müzik gibi bir şey yapmaları lazım tutması için.

Yenilenen BEBEMüzik. Neyse insanlar uyanıyorlar ve bunun dalga dalga ios sistemlere ve windows phone'lara yayılması gerekiyor.

Blackberry de nasıl emin adımlarla sona gidilir dersi veriyor arkadaş

@06 Nis 2013 23:52 aynen,önce nokia sonra blackberry sırada iPhone var kapanışı da samsung yapar

nokia music+ en iyisi zaten

Nokia Music veya Xbox-Zune Music gibi sistem oluşturulmuş olsaydi, kesinikle sonlandirilmazdi diye duşunuyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play