Bir zamanların efsanesi disket geri döndü

Bir zamanların rakipsiz depolama birimi disket geri dönüyor; üstelik GB'larca kapasite ile birlikte.

Bir zamanların efsanesi disket geri döndü
Disket geri dönüyor; USB desteği ile birlikte...

Bugüne kadar pek çok ilginç USB bellek tasarımını sizlerle paylaştık. Ama bu tasarımın diğerlerinden çok ayrı bir yeri var; çünkü eski dostumuz disketi bize geri veriyor...

Resimde gördüğünüz sıradan bir diskete benzese de, aslında disket görünümünde bir USB bellek. Çalışma prensibi ise son derece basit; metal kısmı ittirerek USB soketini dışarı çıkartabiliyorsunuz ve bu soket yardımıyla belleği PC'ye bağlayabiliyorsunuz. İşiniz bitince de aynı şekilde soketi yuvasına geri yerleştiriyorsunuz.

Eğer bu USB bellek hoşunuza gittiyse size bir iyi, bir de kötü haberimiz var: Bu ürün şimdilik sadece konsept aşamasında. İyi haber ise, adı açıklanmayan üreticilerin bu konseptin peşinde olduğu. Bakalım eski dost tekrar bilgisayarlarımıza gelirken üzerinde hangi marka olacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ben disketi hala kullanıyorum birkaç satır yazdığım yazı için koca cd`yemi yazacağım?

:):):) Ama cidden tasarımı benim oldukça hoşuma gidiyor. :) Kapasitesinin arttırılması ve USB girişli olması cabası. :D Ama disket orjinalliğini kaybetmiş. Koluma kılıfı yerine kullanılıyor gibi olmuş. Teşekkürler CHIP !

Çok saçma. Ufacık usb'ler dururken bu kocaman disketi nasıl taşıyacaz yanımızda.

eee ne var bunda disket şekiilli bir flash bellek disketin çıktığı fln yok.

disket okuyucusu şeklinde kart okuyucusu yapıp disketin içini de full depolama birimi haline getirseler çok rahat 100gb lık disketler yaparlar. DVD'den daha akıl karı olur.

100 gb lik disketler uygun fiyata olsa neden almayalım

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
disket okuyucusu şeklinde kart okuyucusu yapıp disketin içini de full depolama birimi haline getirseler çok rahat 100gb lık disketler yaparlar. DVD'den daha akıl karı olur.
Bugün 13:45

Öyle yapsalar SSD olur :(

Disket değil :) 3.5 inçlik disket görümümünde flash bellek yani biraz nostalji o kadar disketin maalesef geri döndüğü yok

valla uzun zamandır bekledıgım bırseydı :)))) disketın boyutunun artması ve hayata gecmesı cunku cok acayıp ıhtıyacım var bu duruma sımdıden tesekkurler sabırsızlıkla beklıyorum...

Sen de yorum yaz