Britannica Ansiklopedisine ücretsiz erişim!

Biraz çaba ile Britannica Ansiklopedisinin tüm içeriğine Internet üzerinden ücretsiz erişebilirsiniz

Britannica Ansiklopedisine ücretsiz erişim!
Britannica Ansiklopedisinin içeriğini blog'unuzda yayınlayabilirsiniz.

Britannica Ansiklopedisi teknolojinin eski tarz işletmeleri nasıl ezip geçtiğine canlı bir örnek. 250 yıldır büyük bir başarı ile hayatta kalmayı sürdüren bu büyük bilgi kaynağı Internet'in baskısına dayanamıyor.

Comscore rakamlarına göre Brittanica.com sayfasının ziyaret sayısı Wikipedia'nın 184'de biri. Her ay Wikipedia'da 3.8 milyar sayfa gösterilirken bu sayı Britannica Ansiklopedisinin web sitesinde sadece 21 milyon.

Kağıda basılı olan 32 ciltlik Britannica Ansiklopedisi içerisinde 65,000 makale bulunuyor ve yurtdışında satış fiyatı yaklaşık 1400 dolar. Internet üzerinden erişim ise yılda 70 dolara geliyor.

Britannica Ansiklopedisi son aldığı bir kararla Internet üzerinden erişimi "web yayıncıları" için ücretsiz hale getirdi. Britannica Webshare programı kapsamında blog'cular, webmaster'lar ve yazarlar bu erişime ücretsiz sahip olabiliyorlar.

Programa kabul edildiğinizde (ki genelde ediliyorsunuz) Britannica Ansiklopedisi web sayfasında diğer kullanıcıların erişemediği tüm makalelere ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz. Ayrıntılı bilgi http://www.britannica.com/bps/home adresinde...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

niye "link" link değil?

ıyı hos da bu ıngılızce ne ısıme yarıcak:):):):):):):buranın turkıye oldugnu unutmus harelde chip:):):):

Brittanica'nın kalitesi hala tarihin tozlu sayfalarına karışmamasından belli fakat sizinde belittiğiniz gibi "Comscore rakamlarına göre Brittanica.com sayfasının ziyaret sayısı Wikipedia'nın 184'de biri. Her ay Wikipedia'da 3.8 milyar sayfa gösterilirken bu sayı Britannica Ansiklopedisinin web sitesinde sadece 21 milyon." olması teknolojiye ayak uyduramaması ve yanlış yanın politikasından

wiki varken bakılır mı oraya?

girdim ama ücretsiz olarak sadece 1 haftalık denem üyeliğinden bahsediyor, bahsedilen mevzuya rastlamadım. Bir de Britannica'nın ilk basımını replika yapmışlar tıpkıbasım olarak 3 cilt 195$ çok güzel bir parça kitap meraklıları için.

İleride İngilizce birşeylere ihtiyacım olursa bakarım herhalde:))

Brittanica üyelik için para isteyeceğine ,
Siteyi herkese açsa reklamlardan daha çok kazanır bence ;)

Wikipedia ama herkez istedigini atabiliyor oradada.

evet haklısın ziyaretçi vatandaş

nasıl giricezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Sizce vikipedia ne kadar guvenilir??? Her ne kadar guzel bilgiler olsa da oraya belirsiz insanlar yukleme yapiyor. Siz en iyisi pdf beya makale arayin. Ahmet mehmet hoca degil de biraz ugrasip dogru kisilerden alin dogru bilgiyi. Bazi seylere de yanlis yorum yapmayin. Wikipediaya guvenmiyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir