Bu iki firma "monitörde" zirveyi paylaşıyor

Avrupa monitör piyasasında 2014'ün ilk çeyreğinde iki marka birlikte pazar paylarını daha da artırdı

Bu iki firma "monitörde" zirveyi paylaşıyor

Doğu Avrupa'daki zorlayıcı iş koşullarına rağmen, AOC ve Philips piyasadan daha iyi bir performans göstererek ilk kez bir yıl önce ulaştıkları ortak lider konumlarını korudular. İlk çeyrekte yüzde altı büyüyen Batı Avrupa piyasasında ise her iki marka da %7 (Philips) ve %11'lik (AOC) büyüme oranıyla piyasanın üzerinde bir performans sergilediler.

Context adlı piyasa analizi şirketinin en son rakamlarına göre, Avrupa monitör piyasası aslında bölünmüş bir resim çiziyor: Geçen yılın aynı dönemine kıyasla Batı Avrupa 2014'ün ilk çeyreğinde yüzde altı büyümüş olsa da, bazı Doğu Avrupa piyasaları tüketici ve müşteri belirsizliğinden etkilendi. Genel olarak Avrupa'da, piyasa olumlu bir eğilime sahipti ve istikrarını korudu.

AOC ve MMD EMEA Başkan Yardımcısı Thomas Schade şunları belirtiyor: "Her iki markamızla da – AOC ve Philips ile – her zaman müşteri odaklı yeniliğin ön sırasında yer alıyoruz. Tamamen bu segmente odaklanan ve müşterilerin ihtiyaçlarını bilen ekran uzmanlarıyız. Bu yaklaşım Android tabanlı Hepsi bir arada ekranımız ya da hızla büyüyen geniş ekran segmentinin en gelişmiş ürünü, 28 inçlik yepyeni  4K UltraClear UHD monitörümüz 288P6LJEB gibi yeni kategorileri beraberinde getiriyor. Yenilik odaklı yaklaşımımız sürekli büyüyen bir pazar payı  ile ödüllendiriliyor."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yıllardır kullandığım emektar 22" NEC monitorü bu sene AOC 21,5 monitorle değiştim. Fiyat/Performans oranı diğer monitorlerden iyiydi zira. 3 aylık kullanımdan sonra söyleyebilirim ki çok iyi yapmışım.

@20 Tem 2014 15:44 asus`un Türkiye'deki yasalarda bile haksız durumda olmasına ölü pikselde mahkemede süründürdüğünü okuduktan sonra bende 21.5 inch aoc mönitörü tercih ettim ancak yine aoc marka hemde aynı mağazada sadece 20 tl farkla 23.5 inch mönitörün satıldığını görünce kafamı duvarlara vuruyorum. bu arada sizin emektar nec mönitör crt mönitör mü?

@20 Tem 2014 15:44 yazınızda bahsettiğiniz nec mönitör crt monitörmü?

asus tan saşmam. gerisi tırıvırıdır...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir