Car & Sound 2008: Yeni otomobil teknolojileri

Araba ve teknoloji meraklıları. CHIP Online'ın sizin için hazırladığı bu özel dosyayı mutlaka okuyun

Car & Sound 2008: Yeni otomobil teknolojileri
Car & Sounds: Üreticiler mankenleri dans ettiriyor.

Sinsheim/Steinfurt şehrinde 15. Car & Sound etkinliği gerçekleşiyor. Bu etkinlik Avrupa'daki en büyük "In-car-entertainment" (araba-içi eğlence) fuarı olarak tanımlanıyor. Fuarda tüm teknoloji fanları geleceğin trendlerini keşfetme şansına sahip oluyorlar. Otomobil-modifiyesi meraklıları için görülmesi gereken birçok yenilik mevcut.

2008 eğilimleri
Öncelerden olduğu gibi en önemli trendlerden birisi taşınabilir navigasyon cihazları oluyor. TomTom, Garmin ve Navigon gibi geleneksel firmaların yanında Pioneer, Panasonic ve Blaupunkt da çeşitli cihazlar sunuyor. VDO Dayton, sunduğu iki modele bir DVB-T alıcısı da ekliyor. Böylece navigasyon cihazı ile aynı zamanda televizyon da seyredilebiliyor.

Otomobil radyolarında ise eğilim gittikçe daha çok "bağlanabilirlik" yönüne kayıyor. iPod'ların yanında MP3 çalar ve USB bellekler için gerekli birçok giriş, radyoların ön panelinde sunuluyor. Bu sayede müzik arşivinizi rahatlıkla arabanıza taşıyabiliyorsunuz.

Birçok sıra dışı araba, devasa hoparlörler ve amplifikatör setlerinin yanında fuar güzelleri de sizi bekliyor. Merakınız doruk noktaya ulaştıysa sizi Car & Sound etkinliğinden görüntüler içeren resim köşemize davet ediyoruz.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir