Casus kameralı kol saati

Bir kol saati görünümünde ama bir casus kamera ve kendinden önceki casus saatlerden çok farklı!

  • Ali Güngör
Cep telefonu kameralarının dikkat çektiği yerde
Lensi bulabildiniz mi?

iPod'un kamerası oldukça kullanışlı ama bir o kadar da görünür. Aynı şey cep telefonu kameraları ve dolma gibi kalın olan casus kalem kameralar için de geçerli. Ancak casus filmlerini aratmayacak kameralar da mevcut. İşte bu yeni kol saati şeklindeki kamera, eski James Bond filmlerini akla getiriyor.

Daha önce de benzer ürünler denenmişti ama düşük işçilik kalitesi ya da kötü tasarım yüzünden oldukça çirkindiler. Çirkinlikleriyle dikkat çeken bu ürünler, haliyle gizli kamera olmaktan çıkıyordu. Ancak bu yeni kol saati gerçekten de sıradan bir kol saatine benziyor. Küçük, hafif ve lens de 2 sayısının içine gizlenmiş durumda! Yakından bakıldığında bile dikkati pek çekmiyor. Daha doğrusu bakanın bundan şüphelenmiş olması gerekiyor.

1.3 megapiksel kamerası 352 x 288 AVI video çekiyor ve 2GB flash belleğe sahip. Bu bellekle 12 saatlik video çekebiliyor ve şarjı da 12 saatlik çekime yetecek kadar dayanıyor. USB veya adaptör ile şarj edilen bu saat yurt dışında 150 dolar civarına satılıyor. Hafiyecilik oynamak isteyenler ya da bu tür ilginç cihazları muhabbet konusu olarak görenler için ilgi çekici bir ürün, ama bütün teknolojiler gibi kötü amaçlarla da kullanılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

uzun sudedir goruyorum reklamını.hic dunmedim bu kadar teknolojik bi cihaz olabilecegini ve zaman bakımından simdi burada karsılasmak chip icin pek iyi dusunceler yaratmadı kafamda

Editörün notu:
İlginç bir cihaz, haber yapmasak bundan haberi olmayanlar gizli çekime kurban olabilir. Bilgilendirmek işimiz.

evet buldum 2 saysısının içinde yani tam ortasında 2 sayısının yarım yuvarlağında

evet lensi buldum bende var zaten bu acaip işe yarıyor bazı durumlarda

Lens 2 numarasının yuvarlağında.

vallahi görüştüm, başka gizleyebilecekleri yer yok, sayılardan birinin yuvarlağındadır dedim bir baktım 2de, azcık dikkatli bakan görür :D :D

securix ? security? bi dakka bu casus saat değil mi sence?

burada görmesem benim aklıma gelmezdi ama bilgilendirici kol saatiyle bile casusluk yapılabilir ama bunun çok daha ötesi de vardır.

peki saat 2 yi 10 geçerken ne olcak :D

peki saat 2 yi 10 geçerken ne olcak :D
Bugün 01:14
____________________________________
yelkovan ve akrep ufak bişey olmaz :D ayrıca (<-bu kelimeyi çok seviyorum:]) koca saati yapan düşünmüştür herhalde :P

saat gayet güzel. bugün kargo'yla geldi, kullanmayı öğrenmeliyim. Balıkesir...

ya usb ile tanıtamadım pc ye. acaba driver falan mı indirmem gerekli

Sen de yorum yaz