Cepte internet eziyet olmasın!

Cep telefonuyla internette gezinmek eziyet gibi geliyorsa, işte bu eziyeti hafifletmenin yolları!

Cepte internet eziyet olmasın!

Ekranınız ne kadar büyük, web tarayıcınız ne kadar iyi olursa olsun, telefonunuzda internette gezinmek, bir bilgisayardaki kadar rahat olmayacaktır. Akıllı cebinizde kusursuz bir gezinti deneyimi yaşamayacağınız bir gerçek, ancak bunu şimdikinden çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Faydalı kısayolları ezberleyin

Tüm mobil web tarayıcıları, eksik kaldıkları yönlerden haberdardır. Bu yüzden çoğu, ekranda tüm işlevleri göstermek yerine onları gizlerler. İşlevleri nerede bulacağınızı bilmiyorsanız, cebinizle sörf yapmak can sıkıcı bir hal alabilir. Biraz eğitimle bu tür sıkıntıları kolayca atlayabilirsiniz.

Hangi ipuçlarını öğrenmeniz gerektiği, kullandığınız mobil web tarayıcısına göre değişiyor. Bu yazımızda Safari ve Chrome'a özel ipuçlarını sıralayacağız.

Mobil Safari

Sayfa içinde arama: Bu işlevi kullanmak için aradığınız metni adres çubuğuna yazın ve aşağı doğru kaydırın. "Bu sayfada" bölümü, aradığınız metnin vurgulu olarak gösterilmesini sağlayacak.

Alan adı uzantılarını hızla yazın (iOS 7 ve sonrasında): Bunun için "." tuşunu basılı tutun. Bunu yaptığınızda ekrana aralarından seçip yapabileceğiniz alan adı uzantıları gelecek.

Web tarayıcısı geçmişinizde hızla dolaşın: Soldan sağa doğru kadırarak geçmişiniz içinde kolayca dolaşabilirsiniz. Bunun yerine geri düğmesine basmak zor değil, ancak bu tür hareketler kullanımınızı hızlandırabilir.

Favorilere ekleyin: Bir siteyi sıkça ziyaret ediyorsanız, paylaş düğmesine dokunun ve "Yer işaretlerine ekle" seçeneğini seçin. Şimdi "Favoriler" konumunu seçin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Wp Explorer?

@07 Nis 2014 00:23 Sorman bile hata kardeşim . Bu sitede hiçbir zaman wp adam yerine koyulmamıştır !!! Android ve ios'a göre yapıyorrlar haberlerini . Umarım hatalarının farkına varırlar .

bu makaleyi okuduktan sonra telefonumla internete girip havada olan uçakları bile düşürebiliyorum. Teşekkürler ÇİP

yani? diğer internet browser ları nerede chip? sadece bu ikisi ilemi internet giriliyor size göre yani?

Firefox mobile web browser?

pek birşey değişmedi

Favorilere eklemek :D Onun dışında teşekkürler

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Cepte internet eziyet olmasın!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir