Çin yaratıcılığı: iPhone yerine iPhome...

Nokla, Sory Ericsoo ya da Sumsang: Bünyemiz bu markalara alışamadan şimdi de iPhome şokunu yaşıyoruz

  • Ceyhun Seval
Yeni bir iPhone klonu: iPhome 3G
iPhome 3G: Başlangıç sayfası gerçeğinin neredeyse aynısı

Telefon üreticileri her gün yeni bir modeli piyasaya sunuyorlar. Ama kloncular da boş durmuyor. Çin merkezli bir GSM firmasının ürettiği iPhome 3G de son klonlardan biri. Farkı ise gerçeğine çok fazla benzemesi.

Öyle ki telefonu ilk elinize alıp menüsüne baktığınızda gerçek OS X olduğunu zannedebiliyorsunuz. Ama aslında telefon modifiye edilmiş bir MTK platformuna sahip. Zaten OS X'i kopyalamak telefonun fiziksel bileşenlerini kopyalamaktan kat kat zor.

iPhome 3G'nin boyutlarsı ağırlığı ve kullanımı ise orijinalinin aynısı: 3,5 inçlik 320x480 pisel dokunmatik ekran, 1,3 megapiksellik kamera, 400MHz Samsung işlemci, video oynatma desteği ve bunun gibi birçok özellik.

Fiyatı ise 180$. Aslında normal bir klon telefon için hiç de ucuz değil. Ama bu normal bir klon değil, akıllı bir klon telefon.

iPhome 3G: Başlangıç sayfası gerçeğinin neredeyse aynısı

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

normal telefon klonu biyere kadar tamam ama akıllı telefonn klonu biraz abartı gibi geldi akıllı telefonu alan vatandaş zaten özellikleri kullanmak için alıyor havası için degil

iphon e olsaymış daha yutturucu olurmuş :D
iphon e serisi gibi yada ipho-ne

iPhome:D Hiç güleceğim yoktu

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
normal telefon klonu biyere kadar tamam ama akıllı telefonn klonu biraz abartı gibi geldi akıllı telefonu alan vatandaş zaten özellikleri kullanmak için alıyor havası için degil

Tamam bunda da "3,5 inçlik 320x480 pisel dokunmatik ekran, 1,3 megapiksellik kamera, 400MHz Samsung işlemci, video oynatma desteği ve bunun gibi birçok özellik." varmış.

Kaç iphone kullanıcısı bundan daha fazla başka bir özellik kullanıyor iphonunda acaba

ne kadar iyi kopya edilsede orjinalinin yanından geçemez bu tür telefonlar sizce akıl karı mı ? iphone orjinali 800 dolar çakması 180 dolar bu betonla ev yapmak yerine tahtadan ev yapmaya benziyor :)

"Kaç iphone kullanıcısı bundan daha fazla başka bir özellik kullanıyor iphonunda acaba"

Diye sormuş arkadaş. internette küçük bir arama yaptırırsa kaç kişinin iPhone u nasıl kullandığını görür. Çevresindeki herkes hesap makinasını kullanıyor heralde :)

hahaha. rezil telefonun çinide çıktı. hadi hayırlısı bakalım.

Çinlerinin İphomuyla kuyuya inilmez :D

Acaba 3G sadece isminde mi? Yoksa geçekten varmı 3G' si.

bende cakması var orjınalıde abımde var pek anlamıyan bı ınsanın elıne verırsen ımkanı yok anlamasının ve bıre bır kopyası...cokta memnunum 800 dolar vercegıme 100 dolar verırım bozuldukca yıne alırım

bende iphome çakma çin malı var. hiç memnun değilim çoğu özelliğini kullanamıyorum izin yok diyor internet ayarlarını yapamıyoruz... yani bi boka yaramıyor sadece görünüm alan varsa satarım aldığım fiyata :)

çakma iphonelerin internet ayaarlarının nasıl yapılacağını bilen varmı arkadaşlar?

peki bu iphomun kabı değişiriliomu??
madem özellkleri feln iphone ile aynı o zmn kabınıda gerçek iphone kabı ile değiştirilebilirmiiyiz??

Iphonu kullanmasini bilen alsin da mal rezil olmasin kullanamiyan de mali kotulemesin e mi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost