Ders gibi bir Facebook haberi

Bu adamın yaptıkları da hapsi boylama hikayesi de çok şaşırtıcı... Tabii ki işin içinde Facebook var

  • Ertuğrul Süngü
Yağmurdan kaçarken doluya tutuldu
Dört yıl hapis yatacak

Facebook hayatımıza girdiğinden bu yana çok fazla şey değişti. Bu duruma inanılmaz bir örnekse yine Amerika'dan geldi.

Richard Leon Barton Jr. isimli 34 yaşındaki şahıs, geçtiğimiz günlerde Michigan eyalet polisi tarafından tutuklandı. Sebebiyse çok ilginç... Barton, 2004 yılında Amerika'nın Rhode Island eyaletinde yaşayan bir kadınla internet üzerinden tanışıp, çok güzel bir evliliğe başlamıştı. Fakat kendisi, evliliğin üzerinden çok geçmeden bir anda ortadan kayboldu ve bir daha ortaya çıkmadı. Adamın kaybolduğu gün, karısını Facebook üzerinden silmesiyse kadını fazlasıyla şüphelendirdi. Birkaç telefon konuşması sonrasında boşanma kararı alan çift, uzaktan evrak yollama aracılığıyla boşanma işlemlerine başladılar. Nitekim bu işlem hiçbir zaman sonlanamadı...

Terk edilen kadınsa sadece meraktan, Facebook üzerinden gizli takibe soyundu. Yaptığı araştırmalar sonucundaysa eşinin, başka bir kadınla evlendiğini kanıtlayacak düzeyde açık ve net fotoğraflara rastladı. Polisle iletişime geçen kadın şikayette bulundu ve Barton tutuklandı.

...Ve sonrası

Sonrasında ortaya çıkanlarsa daha da ilgi çekiciydi. Çünkü adam aynı zamanda 2000 ve 2001 yıllarında işlemiş olduğu suçlardan ortaya çıkan kefalet paralarını ödemekten de kaçıyordu. Yeni evlendiği eşine boşanmış olduğunu söyleyen ve farklı bir eyalette evlilik yaptığı için gözden kaçan bu durum, Barton'un mahkeme karşına çıkmasına ve "Poligami" yani çok eşlilikte bulunmaktan dört yıllık bir hapis cezasına çarptırılmasına sebep oldu.

Facebook hakkında sıkça rastladığımız bu haberler, umarız herkesin gizlilik ayarlarını bir kez daha gözden geçirmesine neden oluyordur.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

niye herkes gizlilik ayarlarını kontrol ediyomuş, b şekilde işler çevirenlern posası ortaya çıkmasın diye mi? Çıksın! Kadının ne suçu var ki yani...

Gizlilik ayarını gözden geçirsem ne yazar yasadışı bişey yapmıyorum sonuçta herkese mal edilmesi yanlış.
Ömer Güray

Facebook hakkında sıkça rastladığımız bu haberler, umarız herkesin gizlilik ayarlarını bir kez daha gözden geçirmesine neden oluyordur.
----------------------------------------------------------------------------
Bu yorumunuzla poligamiyi destekler gibi olmussunuz :D sonra basiniza bela almayin =)

Bu haberle ilgili ürünlere ulaşmak için tıklayın :):):)

Biraz manidar olmuş bu haberle ilgili olunca... :):):)

facebookla internetle hiç bi ilgisi yok bunun yapacak olduktan sonra realdede yaparlar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play