Dropbox bazı kullanıcıların dosyalarını sildi

Çok kullanılan bu masaüstü uygulaması, bazı kullanıcıların verilerini "yanlışlıkla" sildi!

Dropbox bazı kullanıcıların dosyalarını sildi

Bulut depolama hizmetleri giderek yaygınlaşıyor; birçoğumuz belgelerini ve kişisel dosyalarını cihazlarımız arasında paylaşmak için bu tür çevrimiçi hizmetlerden faydalanıyoruz. Ancak bulut depolama hizmetleri sorunsuz değiller. Dropbox'ta yaşanan bir sorun, bazı kullanıcıların verilerinin tamamen silinmesine yol açtı. Firma, Ağustos ayının ortalarında da benzer bir sorunla gündeme gelmişti.

Firma, masaüstü yazılımının eski bir sürümünde bulunan hatanın dosyaların kalıcı olarak silinmesine yol açabileceğini, üstelik bunun kullanıcının haberi olmadan gerçekleşebileceğini doğruladı. Sorunun kaynağı ise masaüstü aracının Selective Sync (seçmeli eşitleme) işlevi. Bu işlev, bütün klasörler yerine, makineleriniz arasında sadece seçtiğiniz klasörleri eşitlemenize olanak tanıyor.

Dropbox, masaüstü yazılımının yeni sürümlerinde sorunun giderildiğini söylüyor. Firma, silinen verilerin bir kısmını da geri döndürebilecek gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

FTP dururken neden Dropbox kullanılırlar ki. Hele ki firmalar... Bir firma neden tüm belegelerini başka bir firmaya verir anlamıyorum. Önceden teknoloji casusluğu için özel adam yetiştirmen, dil öğretmen, bilgilerini çalacağın şirketlere yalan belgelerle sızdırman, güvenlerini kazanmak için yıllarca çalıştırman, sonrasında da belgelerini çalman gerekirdi. Şimdi hiç bunlara gerek kalmadı. Özellikle Amerika devleti için... Google, Apple, Facebook, Microsoft, Dropbox.....

Su lanet dropboxu birakamiyorum tum fotolar onda ama cok kolaylik sagliyo

Bırak abi ya insan mı bu yanlışlıkla silsin. Program hatası ile silindi deyşn şuna.

şaka mı bu ya. box kullanın daha iyi zaten dropbox box özentisi bir şey.

Bulut fetislerine kotu olmus :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir